Po zisku poháru chtějí mostecké házenkářky vyhrát i ligu

Manažer DHK Most Rudolf Jung. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Manažer DHK Most Rudolf Jung. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Házenkářky Mostu úspěšně zvládly finále Českého poháru v Ostravě a pokračují v plném tempu i v dalších mistrovských soutěžích. „Náš aktuální herní program jsme vyhodnotili jako velmi rizikový – dva důležité zápasy s Porubou a Michalovcemi v jeden týden po čtrnáctidenní přestávce, během které se zúčastnily naše hráčky reprezentačních srazů českého, slovenského, makedonského a juniorského týmu,“ podotkl manažer mosteckého klubu Rudolf Jung.

Reklama

„Před našimi trenéry tak stál nelehký úkol – naladit hráčky zpět na „klubovou vlnu“. Zápas s Porubou však ukázal, že se nám to jako týmu podařilo. Náš nabitý program pro nás byl před finálovým zápasem Českého poháru nevýhodou, ale nyní, po našem dobrém výkonu v Ostravě, to je před zápasem s Michalovcemi naše obrovská výhoda. Jsme povzbuzeni ziskem naší první letošní trofeje,“ liboval si manažer.

„Konečný výsledek s Porubou, kterou jsme porazili ve finále o osm gólů, byl pro našeho soupeře velmi příznivý. Porubu jsme herně jasně převyšovali v organizaci obranné činnosti a v součinnosti obrany s brankářkou. Rozdíl, který byl patrný ve výkonu obou dvou týmů, byl ve fyzické připravenosti, síle hráček a rychlostních parametrech,“ rozebíral Jung. „A my jsme naši sílu dokázali v zápase dobře prodat. Velké plus pro nás je návrat silné motorové myši Michaely Borovské na hřiště. Zisk Českého poháru nás nahodil na vlnu euforie, se kterou se v sobotu 26. března pustíme do šlágru s Michalovcemi. Všechny naše hráčky jsou zdravé a připravené porvat se o prvenství v Interlize,“ tvrdil manažer.

Liga jako evropská soutěž

„Souboj s Iuventou Michalovce je každoročně pro naše fanoušky vrcholem česko-slovenské soutěže WHIL. K sobotnímu zápasu tak přistupujeme – vzhledem k aktuálnímu umístění obou celků v tabulce – jako k utkání evropského poháru. V Michalovcích jsme prohráli o šest gólů. Pokud bychom tedy doma Michalovce porazili, měli bychom v tabulce shodný počet bodů. A pokud na konci soutěže budou mít oba dva týmy stále shodný počet bodů, o konečném umístění rozhodne skóre z našich vzájemných zápasů. Náš cíl je tedy jasný – porazit Michalovce o sedm branek,“ nechal se slyšet Jung.

„A na takové situace jsme zvyklí z evropských pohárů, které jsme dokázali mnohokrát zvládnout. Navíc jsme nasedli na vítěznou vlnu podpořenou ziskem trofeje Českého poháru. V týmu cítím velké sebevědomí, pokoru a touhu po úspěchu. Hráčky jsou po fyzické stránce a po stránce organizace hry na sobotní šlágr připraveny. Jsem přesvědčen, že to zvládneme. V organizaci obrany a fyzické připravenosti hráček všechny soupeře ve WHIL převyšujeme. A je to v hlavách hráček, aby to dokázaly v každém zápase co nejlépe prodat. Do konce sezóny pak budeme postupovat zápas od zápasu. Naší prioritou je obhájit českého mistra. Případný triumf v Interlize bude třešinkou na dortu,“ dodal manažer.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře