Po dvou explozích v litvínovské chemičce vypukl požár

Hořící chemička v Litvínově. Foto: archiv Twitter
Hořící chemička v Litvínově. Foto: archiv Twitter

Litvínov-Záluží - Ve čtvrtek (13.8.2015) vypukl požár v areálu chemických závodů Unipetrol v Záluží u Litvínova. Ohni předcházely asi dvě exploze.

Reklama

Podle prvních informací nebyl nikdo zraněn, zaměstnanci byli evakuováni.

„K požáru v areálu podniku Unipetrol vyjelo před devátou hodinou sedm hasičských jednotek,“ informoval mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

"Dnes v 8:28 hodin došlo na Etylénové jednotce v Unipetrolu RPA k výpadku chladícího okruhu propylénu a následně k výbuchu v zařízení s následným požárem. Přebytečná produkce je spalována na polních pochodních. Situaci v místě řeší hasičský záchranný sbor a byla vyhlášena evakuace pro část petrochemie. Silnice I/27 Litvínov – Most byla uzavřena havarijním systémem. Avšak již je průjezdná. Dle informací z Unipetrolu RPA je situace pod kontrolou, přímé ohrožení občanům v okolních městech nehrozí. Pouze se doporučuje v místech zasažených kouřovou vlečkou omezit větrání, uzavřít okna a nevycházet ven," informovalo město Litvínov.

Omezena byla také na několik desítek minut tramvajová doprava mezi Mostem a Litvínovem. Před desátou hodinou byla ale opět obnovena.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře