Pět mosteckých titulů se nesmí zlehčovat, říká reprezentační trenér Bašný

Trenér Jan Bašný. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Trenér Jan Bašný. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Na tom, že české házenkářské reprezentantky postoupily přes Turecko na mistrovství světa 2017 v Německu, má velkou zásluhu i mostecký klub. Právě v hale Baníku našla reprezentace skvělé prostředí i zázemí pro důležité zápasy, navíc v kádru národního týmu je i několik mosteckých házenkářek. Jen slova respektu vyjádřil reprezentační trenér Jan Bašný na adresu mostecké házené.

Reklama

Třebaže na klubové úrovni působíte ve Francii, jistě z postu českého reprezentačního kouče sledujete i tuzemské soutěže. Co konkrétně vás zaujalo v Baníku Most?

Jeho hráčky tvoří pevnou součást reprezentace. Momentálně patří do národního týmu hned pět mosteckých házenkářek najednou. A v reprezentaci jsou i bývalé hráčky Baníku. Kromě toho oceňuji, že za Most nastupují i dvě špičkové reprezentantky Slovenska.

Čemu úspěchy mosteckého klubu přičítáte?

Je to výsledek dlouhodobé práce vedení v čele s generálním manažerem Rudolfem Jungem. Znám ho velmi dobře, byli jsme spolu i na vojně. Pokud jde o Most, hodnotím vysoko usilovnou činnost nejen klubu jako takového, ale i jednotlivých hráček áčka i ostatních kategorií.

Baník Most v podstatě vládne české ženské házené.

Ano, je to český top klub. Tým vyhrál pětkrát v řadě ligový titul. S narůstajícími úspěchy se ale nesmí triumfy Baníku zlehčovat a sklouzávat k rutině. Není to tak, že ligová prvenství přicházejí automaticky. Za vším je třeba hledat každodenní poctivou práci.

Jakou váhu přikládáte faktu, že se česká reprezentace probojovala na mistrovství světa 2017?

Známe již rozlosování turnaje v Německu. Budeme mít těžkou skupinu, ale na šampionátu startují už jen elitní týmy. Chceme se co nejlépe připravit. Pokusíme se zlepšovat výkony a posunout se ještě dál. Nemám ale moc rád velká předsevzetí a ambice. Musíme zůstat při zemi a klást si jen reálné cíle.

U národního týmu působíte už od roku 2010. Jaké jsou vaše vize ohledně perspektivy družstva?

Myslím si, že tým by mohl mít bez velkých změn svůj herní vrchol za dva roky na mistrovství Evropy, pokud se na něj dostaneme.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře