Pavel Tykač chce dělat byznys s uhlím v Německu. Zanevře na Mostecko?

Pohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Pohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Mostecko - Vláda neprolomila limity na lomu ČSA, majitelé Severní energetické a Czech Coal se proto poohlížejí po jiném hnědouhelném dolu. Mají zájem o společnost Vattenfall, která působí v Lužici na pomezi Saska a Braniborska.

Reklama

Novou informaci je, že ve výběrovém řízení na koupi německých dolů a elektráren od firmy Vattenfall je i česká společnost Czech Coal, kterou ovládá miliardář Pavel Tykač.

"Česká vláda jasně rozhodla, že Pavel Tykač s Janem Dienstlem nemůžou zbourat Horní Jiřetín, takže to teď pánové chtějí zkusit v Německu. Doufáme, že narazí stejně jako v severních Čechách. Nechce se nám věřit, že by švédská vláda opravdu chtěla prodat státní firmu českým tunelářům spíše než nám. Pokud by dali švédští zelení a sociální demokraté přednost penězům vydělaným v divoké české privatizaci před ochranou domovů lidí v Lužici a ochranou klimatu, byla by to dost strašná zpráva," reagoval na informace webu iuhli.cz Jan Rovenský, vedoucí energetické kampaně Greenpeace ČR.

Zájem o doly má i další česká skupina EPH, kterou ovládá Daniel Křetínský. Ten se dohodl se skupinou PPF na společném postupu.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře