Pavel Medynský se vrátil do Mostu po šestnácti letech. Chci dovést Baník k záchraně, říká nový kouč

Pavel Medynský. Reprofoto: YouTube/FK Baumit Jablonec
Pavel Medynský. Reprofoto: YouTube/FK Baumit Jablonec

Most - Třebaže větší část zimní přípravy absolvovali fotbalisté Baníku Most pod vedením německého kouče Wolfganga Jerata a asistenta Pavla Chaloupky, do jarní sezóny vstoupí tým se zbrusu novým tandemem na trenérské lavičce.

Reklama

Novým koučem se stal Pavel Medynský, asistentem pak Zdeněk Slowik. Oba chtějí přispět k tomu, aby se Baník zachránil ve druhé lize. Jarní část soutěže probíhá od 7. března až do června 2015.

Severočeský odchovanec Medynský (ročník narození 1964) je ve fotbalovém prostředí známou osobností. S fotbalem začínal v České Lípě, kde už v juniorském věku nastupoval za áčko dospělých. Postupně ale prošel jako hráč řadou klubů - například to byly Slavia Praha, Xaverov, Bohemians, Dukla Praha, Union Cheb, Pardubice, Jablonec, Most, Mladá Boleslav atd. Úspěšné období prožil především v Jablonci, kde se podílel na tehdejším postupu mužstva do první ligy. A v Jablonci má dodnes velmi dobré renomé. „Dařilo se nám, byla to pěkná éra,“ vybavil si Medynský.

Jako trenér působil například v Čáslavi, u béčka pražské Sparty a v Bohemians Praha 1905. V tomto prvoligovém klubu byl nejprve asistentem Pavla Hoftycha a po jeho odchodu do Trnavy převzal „klokany“ jako hlavní trenér. Bohemku vedl v sezóně 2011/2012. Ve druhé polovině zmíněného ročníku byl odvolán a nahradil jej Jozef Weber (nyní Karviná). Medynský se potom přesunul rovněž do prvoligového Hradce Králové, kde byl asistentem tehdejšího trenéra Jiřího Plíška. Další štací Medynského byly Karlovy Vary v ČFL.

Nový mostecký trenér se teď vrátil do známého prostředí, protože před šestnácti lety hrál právě za zdejší klub ve druhé lize. „Rád na to vzpomínám. Tehdy jsem měl sice už po prvoligové hráčské kariéře, ale v Mostě jsem zažil období, kdy se tým pohyboval v horních patrech druholigové tabulky. A nakonec také postoupil do nejvyšší soutěže, i když „až“ asi po sedmi letech,“ zalovil v paměti Medynský.

Kromě nostalgie se ale věnuje především každodenní práci. V Mostě pracuje s různorodým hráčským kádrem. „Jsou tady mladí kluci, ale i hodně cizinců. Takže naší snahou je, aby symbióza fungovala. Mužstvo má po podzimu jen patnáct bodů, což není luxusní pozice. Ale nynější čtrnácté místo by na záchranu stačilo, což nás musí motivovat k co nejlepším výkonům,“ zamyslel se nový mostecký trenér.

ČTĚTE: Ve fotbalovém Mostě skončil německý trenér Wolfgang Jerat

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře