Ondřej Weissmann je novým trenérem hokejistů Mostu

Ondřej Weissmann. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Ondřej Weissmann. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Neuspokojivé výsledky hokejistů HC Most v první lize vyústily v trenérskou změnu.

Reklama

Po sérii neúspěchů a propadu týmu na poslední místo tabulky WSM Ligy rezignoval přesně v polovině listopadu 2016 dosavadní kouč Jiří Doležal.

Mostecký celek nově vede zkušený trenér Ondřej Weissmann. Asistentem zůstává Zdeněk Zíma. Premiéru měl Weissmann při zápase v Kadani ve středu 16. listopadu.

Jiří Doležal přišel do Mostu v létě 2016 poté, co se mužstvo zachránilo v prvoligové soutěži. Nahradil trenéra Josefa Beránka mladšího, jenž splnil úkol s udržením týmu ve WSM Lize. Třebaže Mostečtí zahájili probíhající sezónu úspěšně a pohybovali se v relativně klidnějším pásmu v tabulce, nemělo jejich solidní účinkování dlouhého trvání.

Zvednout tým se místo odstoupivšího Jiřího Doležala pokouší trenér Ondřej Weissmann, který naposledy působil do půlky sezóny 2015/2016 na postu asistenta hlavního trenéra Radima Rulíka u A-mužstva HC Verva Litvínov v extralize.

Předtím byl dlouhá léta asistentem trenéra Vladimíra Růžičky v pražské Slavii při úspěšném období tohoto klubu v extralize. Weissmann stejnou asistentskou roli zastával i u české reprezentace včetně medailových úspěchů na mistrovství světa. Ještě dříve trénoval Weissmann rovněž Litvínov, kde strávil převážnou část svojí hráčské kariéry. Hrál i za Duklu Jihlava.

Jelikož HC Most úzce spolupracuje s extraligovým Litvínovem při sestavování hráčského kádru a využívání posil, bude se na činnosti mosteckého realizačního týmu podílet v pozici konzultanta i předseda představenstva HC Litvínov a druhý asistent u extraligového mužstva HC Verva Jiří Šlégr, olympijský vítěz z Nagana 1998.

Dalším konzultantem je Jaromír Šindel, bývalý trenér Slovanu Ústí nad Labem a sportovní manažer mosteckého hokeje. Během hráčské kariéry se stal brankář Šindel v roce 1986 mistrem světa v dresu Československa, startoval i na dalších šampionátech a na olympiádě. Jako trenér působil mj. ve Spartě, Slavii, Kladně, Mladé Boleslavi.

WSM Liga má velmi dobrou úroveň a většina týmů se netají ambicemi. Mostecká změna je už třetí trenérskou rošádou v první lize od začátku sezóny. Kouče v průběhu soutěže vyměnily už dříve týmy Havířova a Prostějova.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře