Odkoupí mostecký autodrom stát? Hlukem se zabývali i senátoři

Pohled na autodrom v Mostě. Foto: archiv Autodrom Most
Pohled na autodrom v Mostě. Foto: archiv Autodrom Most

MOST - Autodrom v Mostě by místo soukromé firmy mohl patřit státu. Ten by ho odkoupil a změnil charakter arálu. Alespoň s tímto návrhem přišla část senátorů.

Reklama

"Vedení města Mostu považuje autodrom za jednu z dominant města, na dodržování takzvané protihlukové vyhlášky ale trvá. To zaznělo i na společném jednání vedení města, zástupců všech zastupitelských klubů, spolku Zdraví pro Most a společnosti Autodrom Most," informovalo město v tiskovém prohlášení na konci března 2019.

Autodrom Most nesouhlasí s tzv. protihlukovou vyhláškou, jde o dlouhodobou kauzu.

"Obyvatelé místní části Souš si již několik let stěžují na nadměrný a obtěžující hluk, jehož zdrojem jsou zejména vozidla na nedalekém autodromu. Město vede dlouhodobě jednání jak s místními obyvateli, tak se zástupci autodromu, během nichž se snažilo dosáhnout dohody a omezení tohoto hluku. Jelikož k žádné dohodě nedošlo, rozhodlo se město v této oblasti přistoupit k částečnému omezení činností, které jsou zdrojem nadměrného hluku," specifikovalo město smysl vyhlášky.

Nejnovější vývoj je ale nečekaný.

Stát by měl vykoupit mostecký autodrom. S takovým návrhem přišla skupina senátorů po jednání se zástupci spolku Zdraví pro Most.

"Je to jedna z ideálních metod řešení. Není nijak neobvyklá. Stát nebo samospráva se kolikrát fiančně angažuje podobným způsobem – když někde něco nechce, vykoupí pozemky, když je potřeba sanovat nějaké škody, které mohly vzniknout třeba před 50 lety, tak to zainvestuje,“ uvedl podle Českého rozhlasu Sever po jednání se zástupci spolku Zdraví pro Most senátor Václav Láska z hnutí Senátor 21.

"Myšlenkou, že by stát odkoupil areál mosteckého autodromu, a přetvořil ho například na národní homologační a testovací polygon bychom se vážně zaobírali. Pokud taková nabídka přijde, nebráníme se jí, a jsme ochotni o podmínkách případné transakce jednat,“ komentoval myšlenku na výkup podle Českého rozhlasu Sever mluvčí autodromu Jan Foukal.

Za lidi ze spolku, kteří bojují proti porušování hlukových limitů, se teď vedle senátorky Aleny Dernerové postavil další člen senátorského klubu Starostů a nezávislých Marek Hilšer.

Reklama

Hodnocení

3.1 hvězdiček / Hodnoceno: 10x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře