O Mostecko má zájem zahraniční firma. Víme, kde by továrnu postavila

Průmyslová zóna, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.czPrůmyslová zóna, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Mostecko - Až 400 pracovních míst by mohlo vzniknout v nové továrně v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Záměr projednává mostecká radnice se zahraničním investorem, firmou Yankee Candle Europe Ltd.

Reklama

Něco se rýsuje, ale nadšení je předčasné. Tak lze interpretovat sdělení mosteckého primátora Jana Paparegy. Oznámil, že jední se zahraniční firmou, která projevila zájem o pozemek v průmyslové zóně Joseph u Mostu.

Radní dokonce schválili (20.5.2015) záměr prodeje pozemků za účelem výstavby závodu na výrobu voskových svíček a dalších aromatických prvků do domácnosti. Jde o záměr, nikoliv o prodej.

„S investorem jsem jednal společně s pracovníky odboru rozvoje a dotací mosteckého magistrátu už od loňského roku. Je třeba podtrhnout, že se zatím jedná o záměr. To znamená, že stále ještě vyjednáváme podmínky, řešíme podobu smlouvy o smlouvě budoucí, čekáme na výsledky geologického průzkumu,“ zdůraznil primátor Mostu Jan Paparega.

„Zájem investora, který by v budoucnu mohl zaměstnat až čtyři stovky pracovníků, nás velmi těší, ale v tuhle dobu je před námi ještě mnoho práce,“ doplnil primátor Paparega.

Záměr prodeje pozemků v rozvojové zóně Joseph byl schválen za kupní cenu 340 korun za metr čtvereční, celkově zhruba za 52 milionů korun.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé
Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna


Komentáře