O Mostecko má zájem zahraniční firma. Víme, kde by továrnu postavila

Průmyslová zóna, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Průmyslová zóna, ilustrační foto. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Mostecko - Až 400 pracovních míst by mohlo vzniknout v nové továrně v průmyslové zóně Joseph u Mostu. Záměr projednává mostecká radnice se zahraničním investorem, firmou Yankee Candle Europe Ltd.

Reklama

Něco se rýsuje, ale nadšení je předčasné. Tak lze interpretovat sdělení mosteckého primátora Jana Paparegy. Oznámil, že jední se zahraniční firmou, která projevila zájem o pozemek v průmyslové zóně Joseph u Mostu.

Radní dokonce schválili (20.5.2015) záměr prodeje pozemků za účelem výstavby závodu na výrobu voskových svíček a dalších aromatických prvků do domácnosti. Jde o záměr, nikoliv o prodej.

„S investorem jsem jednal společně s pracovníky odboru rozvoje a dotací mosteckého magistrátu už od loňského roku. Je třeba podtrhnout, že se zatím jedná o záměr. To znamená, že stále ještě vyjednáváme podmínky, řešíme podobu smlouvy o smlouvě budoucí, čekáme na výsledky geologického průzkumu,“ zdůraznil primátor Mostu Jan Paparega.

„Zájem investora, který by v budoucnu mohl zaměstnat až čtyři stovky pracovníků, nás velmi těší, ale v tuhle dobu je před námi ještě mnoho práce,“ doplnil primátor Paparega.

Záměr prodeje pozemků v rozvojové zóně Joseph byl schválen za kupní cenu 340 korun za metr čtvereční, celkově zhruba za 52 milionů korun.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře