Nová herna u Prioru. Most viní za její otevření ministerstvo financí

Hrací automat, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Hrací automat, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

MOST - Nové herna na třídě Budovatelů nedaleko Prioru v Mostě budí vášně. Kritici viní z otevření mostecký magistrát, ten se brání. Na vině je prý ministerstvo financí.

Reklama

"A to i navzdory proti nesouhlasnému stanovisku města," uvedla mluvčí Mostu Alena Sedláčková.

"Do konce roku 2016 totiž platil zákon o loteriích a podobných hrách, podle něhož provozování interaktivních videoloterijních terminálů povolovalo ministerstvo financí. Obec, v tomto konkrétním případě město Most, bylo pouze účastníkem řízení, který se k návrhu na zřízení herny vyjadřoval. Vyjádření města Mostu bylo v tomto případě, stejně jako v případě nové herny v ulici Vítězslava Nezvala, zamítavé. Ministerstvo financí ale provoz herny povolilo, a to i přes argumenty města, že se herna nachází v centru, kde došlo jen v první polovině loňského roku k více než pěti stům přestupků a že se ve vzdálenosti zhruba sto metrů nachází další herna, jejíž provoz se stal terčem kritiky občanů," vysvětlila mluvčí Mostu.

Od 1. ledna 2017 nabyl účinnosti nový zákon o hazardních hrách. Podle tohoto zákona budou vydávat povolení k umístění herního prostoru pro technickou hru (výherní hrací přístroje, videoloterijní terminály), živou hru (hazardní hra řízená krupiérem) a bingo (a to v herně nebo kasinu) obce.

Zákon nově definuje druhy herních prostorů a jejich monitorování, stanovení počtu herních pozic, provozní dobu, vzhled provozovny a reklamu. Dozor nad dodržováním zákona bude nově provádět příslušný celní úřad.

Reklama

Hodnocení

1 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře