Noční výcvik lezecké skupiny Mostecké městské policie

Strážníci-specialisté mostecké městské policie měli noční výcvik Foto: Městská policie Most
Strážníci-specialisté mostecké městské policie měli noční výcvik Foto: Městská policie Most

Most - O specializovaném nočním cvičení strážníků - lezců informovala tisková mluvčí mostecké městské policie Ilona Kozlová s tím, že speciální lezecká skupina Městské policie Most pojímá devět členů, kteří prošli odborným výcvikem zakončený zkouškou a jsou využíváni v naléhavých situacích.

Reklama

Z tohoto důvodu je potřeba trénovat slaňování a dovednost i v nočních hodinách. I přesto, že na laně je každý sám, je důležitá spolupráce při jištění lan „parťákem“.

„Těžko na cvičišti, lehko na bojišti“. Toto přísloví platí u lezecké skupiny Městské policie Most obzvlášť. Kolikrát jsou při výkonu služby podmínky ke slanění stísněné, svou úlohu hraje i čas. Nejčastěji se slaňujeme do bytů a zachraňujeme osoby při zdravotních obtížích, proto je důležité vyzkoušet si lezeckou práci nanečisto a v praxi být dokonale připraven, doplnila Kozlová.

Nejčastějším místem, kde členové lezecké skupiny městské policie trénují v denní době je východní strana hory Bořeň. Tentokrát byl lezecký výcvik proveden v pozdních nočních hodinách.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře