Nikoliv předvolební marketing, ale věcná témata, říká nový šéf ČSSD v Ústeckém kraji

Miroslav Andrt. Foto: archiv ČSSD Štětí
Miroslav Andrt. Foto: archiv ČSSD Štětí

Štětí, Ústí n/L. - Novým krajským předsedou ČSSD v Ústeckém kraji je místostarosta Štětí Miroslav Andrt. "V některých částech kraje panuje dlouhodobé napětí mezi členy a možná až nevraživost, která se tu a tam promítá i navenek, což obraz severočeské sociální demokracie v očích voličů dále poškozuje," říká v rozhovoru pro MojeMostecko.cz.

Reklama

Přebíráte vedení KVV ČSSD v Ústeckém kraji po jménech jako jsou pánové Foldyna, Benda, Fišera, Scherfer. Bylo to období kauz a afér. Jaké myslíte, že bude to vaše?

Určitě nebude jednoduché - toho jsem si vědom. V některých částech kraje panuje dlouhodobé napětí mezi členy ČSSD a možná až nevraživost, která se tu a tam promítá i navenek, což obraz severočeské sociální demokracie v očích voličů dále poškozuje. Mou nejednoduchou úlohou bude snaha o stmelení krajské organizace před nadcházejícími krajskými volbami a nalezení klíčových témat, která trápí naše spoluobčany, a na jejichž řešení by se měla regionální samospráva přednostně zaměřit. Velkou výzvou bude též distancovat se od praktik a jmen, která naši organizaci opakovaně poškozovala. Jen tak se nám snad i podaří obnovit naši důvěryhodnost směrem k voličům ale i k ústředí strany, kde vzájemná komunikace v posledních letech rovněž povážlivě vázla.

Přebíráte vedení KVV v době, kdy ČSSD v Ústeckém kraji ztrácí voličskou přízeň, navíc v roce 2016 jsou krajské volby. Co bude vaší prioritou ve vedení?

Rád bych vrátil do vnitrostranické diskuse věcná témata na úkor pouhého předvolebního marketingu. Tato vnitřní komunikace musí začít zdola, proto chci stavět na intenzivnější výměně informací s jednotlivými místními organizacemi i našimi členy a příznivci zastoupenými v obecních a městských zastupitelstvech. O cenné zkušenostech z komunální politiky bychom se měli opírat především. Odtud by se měli rovněž generovat potenciální kandidáti do krajského zastupitelstva. Lidé, kteří nebudou kontroverzní, ale naopak důvěryhodné osobnosti, za nimiž je vidět kus odvedené práce a aktivity ve veřejném zájmu.

Čím jste přesvědčil delegáty konference, že Vás zvolili předsedou KVV?

O mě je známo, že nejsem spojen s žádnou kontroverzní osobou z minulé ani stávající garnitury, ani mě neprovázejí žádné finanční nebo soudní kauzy, a rovněž nemám žádné podnikatelské záměry a aktivity. Se starostou Ryšánkem se nám navíc podařilo obhájit pozice ČSSD ve vedení Města Štětí. Považuji se rovněž za komunikativního člověka, který se snaží druhým naslouchat a v rozhodování uplatňovat demokratické metody. V neposlední řadě zastupuji litoměřický okres, který byl dlouhou dobu spíše v pozadí zájmů a hlavního dění, čili snad i mé předsednictví pomůže jeho význam opět posílit.

ČTĚTE:  Miroslav Andrt je novým předsedou ČSSD v Ústeckém kraji

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře