Nedělejte cestičky v zámeckém parku, přijdeme o dotaci, vyzval Litvínov

Zámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov
Zámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Uměle vytvořené cestičky v zámeckém parku a nerespektování vybudovaných chodníků může město připravit o dotaci, kterou bude muset vracet. Litvínov vyzval občany, aby si nezkracovali cestu po trávě.

Reklama

Litvínov získal dotaci zhruba 2 miliony korun na projekt Revitalizace zámeckého parku v Litvínově. Práce byly ukončeny v říjnu 2015, avšak město se nyní obává, že by o dotaci mohlo přijít.

Proto kolem trávníků nechalo instalovat provizorní oplocení.

„Jedná se o dočasný plůtek, který by měl zabránit  vyšlapávání pěšin v parku. Na revitalizaci trávníků byla poskytnuta dotace. Za současného stavu, kdy lidé chodí parkem křížem krážem a nerespektují chodníky, nám ale hrozí, že o část dotace přijdeme, nebo město vynaloží další neúměrné náklady na pěstební péči poškozeného trávníku," vysvětlila důvody Hana Nováková z odboru investic a regionálního rozvoje Městského úřadu Litvínov.

"Obracíme se proto na občany města, aby trávníky dále nesešlapali a dali zeleni šanci dorůst,“ vyzvala.

"Rozhodnutí města o instalaci provizorního plůtku padlo po konzultaci s technickým dozorem investora, odborem nakládání městského majetku a odborem životního prostředí městského úřadu," dodala Hana Nováková.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře