Nechceme ostravské kaly, zní z Litvínova. Ale jen symbolicky

Cementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.czCementárna v Čížkovicích. Foto: archiv MojeLitoměřicko.cz

LITVÍNOV - Všichni litvínovští zastupitelé se jednomyslně shodli, že ostravské kaly na skládce Celio nechtějí. Jenže jde jen o symbolické ne. Zbylé kaly na skládce zůstají a jejich odvoz je spíše nereálný.

Reklama

O žádost vyjádření litvínovské radnice požadala skládka Celio, která znovu prochází schvalovacím procesem uložení ostravských kalů na Litvínovsku. A to poté, co soud rozhodl, že původní povolení ústeckého krajského úřadu z roku 2011 určil jako neplatné.

Důvodem byl fakt, že tehdy se změna integrovaného povolení Celia odehrála v režimu tzv. nepodstatné změny, tedy bez připomínek veřejnosti. Nyní opětovný schvalovací proces probíhá už v režimu podstatné změny.

Jenže i přesto, že litvínovské zastupitelstvo skládkování kalů odmítlo, na skládce Celio zbývá z původních zhruba 100 tisíc tun jen 30 tisíc. A i ty mají být do konce roku 2017 spáleny v čížkovické cementárně na Lovosicku.

Pokud radnice, občané i ekologičtí aktivisté dají nesouhlasné stanovisko - což se předpokládá - Celio se pravděpodobně odvolá. Kaly ze Záluží ale neodveze, naopak je bude nadále vozit ke spalování do Čížkovic.

ČTĚTE: Skládkování ostravských kalů na Mostecku v Celiu je podle soudu nezákonné

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy
V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?

Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš
Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust
Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní


Komentáře