Nahradit Pavla Francouze je těžké, uvědomuje si litvínovský brankář Lukáš Horák

Lukáš Horák. Foto: archiv HC Litvínov
Lukáš Horák. Foto: archiv HC Litvínov

Litvínov - Velmi těžkou úlohu má hokejový gólman Lukáš Horák. Zaskakuje v brance HC Verva Litvínov při absenci lehce zraněného Pavla Francouze. Na vlastní kůži tak Horák poznává atmosféru extraligy i kvality soupeřů, kteří se chtějí proti přednímu celku tabulky pochopitelně vytáhnout. Litvínovští momentálně figurují na druhé příčce a naznačují, že se s nimi musí počítat i v dalším průběhu sezóny.

Reklama

Čerstvě jedenadvacetiletý brankář odchytal poslední dva zápasy severočeského týmu po sobě. Ve Zlíně byl u prohry 5:6 v prodloužení, když Litvínovští si stěžovali na výkony rozhodčích. „K tomu se těžko vyjadřuje,“ nemínil se pitvat v předchozím zápase.

„Kluci mi říkali, ať si z toho utkání nic nedělám a abych šel do dalšího kola s čistou hlavou. Proto jsem na Zlín v duelu se Slavií už nemyslel,“ svěřoval se Horák, jenž poté odchytal kvalitním způsobem zápas s pražským soupeřem. „Hosté hodně bránili, moc práce jsem neměl. A když tam byla nějaká šance Slavie, obránci mi hodně pomohli. V tomto směru jsme to zvládli. Škoda jen, že jsme nedali nějaký gól. Prohrát 0:1 a nemít ani bod, to pokaždé zamrzí,“ mínil gólman.

Samozřejmě se nevyhnul otázkám, jaké to je, když má nahradit Pavla Francouze. „Moc těžké. Pavel je nejlepším brankářem extraligy, má za sebou čerstvé starty za reprezentaci. Dosud odváděl i v extralize super výkony a lidi je čekají od Litvínova i nadále. Cítím zodpovědnost i s vědomím, že kdyby se to nepovedlo, bude tady kritika. Jsem rád, že jsem proti Slavii snad nevyhořel, ale znovu lituji, že jsme nebodovali,“ přiblížil svůj přístup.

Třebaže Horák zasáhl už do několika zápasů Litvínova v sezóně, chybí mu v kolonce výsledků vítězství. „Doufám, že se mi ještě nějaká příležitost jít do branky naskytne. A budu si přát první výhru, jednou to snad přijít musí,“ naznačil pozitivní úvahy.

Nad tím, kdo nastoupí za Litvínov v brance v pátek 21. listopadu v Olomouci, se jen spekuluje. „Uvidíme, jestli už bude k dispozici Pavel Francouz,“ zůstal trochu tajemný trenér Radim Rulík.

ČTĚTE:  Střelecký neúspěch beru i na sebe, kál se litvínovský útočník Rostislav Martynek

Litvínov uspěl. Utkání s Hradcem rozhodly přesilovky

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře