Na tlaky jsem zvyklý ze zahraničí, říká trenér mosteckých házenkářek Peter Dávid

Peter Dávid. Foto: archiv DHK Baník Most
Peter Dávid. Foto: archiv DHK Baník Most

Most - Házenkářky DHK Baník Most mají ve všech soutěžích, v nichž momentálně účinkují, jen nejvyšší ambice. Plně si to uvědomuje i trenér Peter Dávid. A ve druhé polovině sezóny se proto na jaře 2016 pokusí přivést svoje svěřenkyně v česko-slovenské interlize, Českém poháru i v play off o český titul k co největším úspěchům.

Reklama

K trenérské práci na špičkové úrovni patří i tlaky. Házenou nevyjímaje. Peter Dávid je však natolik zkušeným koučem, že se mu kolena netřesou. „Vím, že jsou v Mostě fanoušci namlsaní a očekávání jsou veliká. Ale na takové situace jsem zvyklý. Poznal jsem náročnost ze strany vedení klubu a tlak při působení u mužských týmů v německé bundeslize. Neskutečné napětí jsem zažil i jako trenér mužů slovenského Prešova, kde si majitel klubu stále něco vymýšlel,“ vybavil si mostecký trenér.

V severočeském týmu je ovšem také pod drobnohledem. „Jde však o únosný, konstruktivní a svým způsobem pozitivní tlak,“ srovnal předchozí angažmá se současným. „V Mostě se adaptuji a ve městě jsem objevil pár míst a restaurací, kde se dá dobře najíst a zajít na kávu. Žiju trošku staromládeneckým životem, protože rodinu mám v Německu. Jinak jsem ale v Mostě spokojen i kvůli výborným podmínkám pro házenou,“ prozradil Dávid.

Po zápase interligy v Ostravě s Porubou však netajil rozpaky. „Jeli jsme tam s jasným cílem uspět. Remíza nebyla výsledkem, jaký jsme si představovali. Bohužel jsme nezvládli závěr. Některé hráčky střídaly lepší okamžiky s horšími a obstály snad jen dvě házenkářky, což je pro tak důležitý zápas málo,“ trošku si posteskl trenér.

V průběhu března čeká na Baník Most pohárové finále právě s Porubou. „Tak daleko se ještě nedíváme. Myslet na finálovou partii je pořád předčasné. Máme postavenou strukturu tak, že se zaměřujeme na nejbližší utkání. Trénujeme sedmkrát týdně. A oproti celkům ze středu nebo dolní části tabulky můžeme snad spoléhat na nabitý kádr. Kvalita by se měla ještě projevit. Důležité je nejen udržet si kondici, ale zvládnout zápasy i hlavou, tedy po psychické stránce,“ předložil Dávid svoje vize a představy.

Pokud jde o interligu házenkářek, na tři medailové pozice aspiruje pět celků: Michalovce, Slavia Praha, Baník Most, Poruba i Partizánske.

ČTĚTE:  Bývalý reprezentant Petr Házl je v Baníku Most. Zatím se rozkoukávám, říká nový asistent

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře