Na Mostecku je v přírodních koupalištích výborná voda, zjistili hygienici

Jezero, ilustrační foto. Foto: archiv pjb1
Jezero, ilustrační foto. Foto: archiv pjb1

Mostecko - V Benediktu a Matyldě u Mostu je voda ke koupání. Avšak ne všude v severních Čechách je kvalita přírodních nádrží na jedničku.

Reklama

Výborná kvalita vody je v Benediktu a Matyldě u Mostu. Dále v Chlumeckém rybníku na Ústecku, v Barboře u Duchcova, v Novém Boru a ve Sloupu v Čechách na Českolipsku.

Dále je výborná kvalita vody v Kamencovém Jezeře v Chomutově a ve Vysoké Peci u Jirkova, v koupalištui Prunéřov a na Nechranické přehradě.

Výborná kvalita je i na koupališti v Jetřichovicích na Děčínsku, na koupališti v Jablonném pod Ještědí či na koupališti Kristýna v Hrádku nad Nisou.

Voda vhodná ke koupání s mírně zhoršenými vlastnostmi je ve Vavažově u Ústí nad Labem. Tak zní verdikt po kontrole vody ústeckých hygieniků. Z posledního měření 20. července 2015 vyplynulo, že je snížení průhlednosti vody.

Horší situace je v Hamerském jezeře u Stráže pod Ralskem a přímo v Doksech - Máchovo jezero na Českolipsku. Stejná situace je i ve Varvažově na Ústecku. Zde hygienici stanovili zhoršenou jakost vody.

To znamená, že ve vodě je vysoký výskyt sinic, vysoký obsah chlorofylu či nevyhovující průhlednost. Koupání s mírně zvýšenou pravděpodobností výskytu zdravotních problémů při vodní rekreaci.

Ještě horší situace je v přírodním koupališti Zákupy na Českolipsku a v přírodním koupališti Sluníčko v Chrastavě na Liberecku. Zde je voda nevhodná ke koupání.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře