Mostecký primátor předal Sobotkovi časovanou bombu. Horníci jedou do Prahy stávkovat

Pohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Pohled na Lom ČSA. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Most, Litvínov - Hornická lobby zintenzivňuje tlak na vládu, aby prolomila těžební limity na lomu ČSA. Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) chce rozhodnutí ponechat až na příští vládě po roce 2020, horníkům se to nelíbí.

Reklama

Maketu časované bomby předal primátor Mostu Jan Paparega (Severočeši.cz) premiérovi v pondělí (20.7.2015), když přijel na sever Čech. Předseda vlády se zúčastnil jednání Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, po tiskové konferenci si pak vyslechl apel prvního muže Mostu, aby se vláda intenzivně zabývala hospodářskou a sociální situaci na Mostecku. Té by podle vedení města mohlo pomoci prolomení limitů a zachování hornictví v regionu.

Zatímco Most je na straně těžařů ze Severní energetické, naopak s prolomením limitů nesouhlasí vedení Litvínova a Horního Jiřetína. Právě sem přijede v úterý 28. července 2015 Jan Mládek na návštěvu.

Ještě předtím, v pondělí 27. července 2015, se do Prahy vydají horníci, kteří chtějí apelovat na účastníky jednání tripartity - tedy zástupců vlády, zaměstnavatelů a odborů.

Tripartita na pondělním jednání bude mít jedno z témat surovinovou politikou státu. Diskutovat by se mělo i o případném prolomení limitů na dolech Bílina a ČSA.

Zaměstnanci s požadavkem zachování pracovních míst v hnědouhelných lomech se sejdou před Úřadem vlády po 8.30 hodině, dopravu blokovat nechtějí.

ČTĚTE:  VIDEO: Báňská inženýrka Věra Ježková: S politiky těžaři v případě dolů Bílina a ČSA manipulují

VIDEO: Jaká je vize pro Most a Litvínov? Duel Paparega vs. Bláhová

Politolog Jan Hrubeš: Vláda se musí jasně vyjádřit, jak to myslí s Ústeckým krajem

OBRAZEM: Lom ČSA a měsíční krajina na Mostecku a Litvínovsku

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře