Mostecký park Střed se dočká obnovy. Jak bude vypadat?

Park, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com
Park, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

MOST - Peníze na předrealizační přípravu získá město Most od Nadace Proměny. Ta například poskytla peníze pro projekt revitalizace parku v Litoměřicích.

Reklama

"Rekonstruovat tento kdysi místními tak vyhledávaný park se město snaží už léta, ale zatím tomu bránil nedostatek finančních prostředků. I proto město vloni přihlásilo tento záměr do grantové výzvy Nadace Proměny Karla Komárka určené na revitalizaci městských parků," uvedla Alena Sedláčková z mosteckého magistrátu.

Přestože do nejužšího kola postoupily dva záměry (města Mostu a města Ostrava-Poruba), správní rada nadace nakonec odložila rozhodnutí o poskytnutí nadační podpory.

"Protože ji ale záměry zaujaly, nabídla městům podporu ve výši půl milionu korun na takzvanou předrealizační přípravu. Město Most se rozhodlo tuto nabídku přijmout," uvedla mluvčí města.

Důležitou podmínkou předrealizační přípravy je participace, tedy zapojení široké veřejnosti i odborníků. Vyčleněn proto bude projektový manažer a tým lidí, kteří se budou participací zabývat.

Příspěvek nadace je určen právě k úhradě nákladů na práci projektového manažera a odborníků.

Nadace také poskytne městu odbornou, konzultační podporu při participaci, odbornou podporu při procesním nastavení projektu a komunikační podporu pro propagaci projektu.

Do konce října 2018 pak město musí nadaci předložit zprávu o průběhu předrealizační přípravy. Pak teprve nadace rozhodne, zda 25 miliony Kč podpoří samotnou realizaci záměru.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře