Mostecký park Střed se dočká obnovy. Jak bude vypadat?

Park, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comPark, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

MOST - Peníze na předrealizační přípravu získá město Most od Nadace Proměny. Ta například poskytla peníze pro projekt revitalizace parku v Litoměřicích.

Reklama

"Rekonstruovat tento kdysi místními tak vyhledávaný park se město snaží už léta, ale zatím tomu bránil nedostatek finančních prostředků. I proto město vloni přihlásilo tento záměr do grantové výzvy Nadace Proměny Karla Komárka určené na revitalizaci městských parků," uvedla Alena Sedláčková z mosteckého magistrátu.

Přestože do nejužšího kola postoupily dva záměry (města Mostu a města Ostrava-Poruba), správní rada nadace nakonec odložila rozhodnutí o poskytnutí nadační podpory.

"Protože ji ale záměry zaujaly, nabídla městům podporu ve výši půl milionu korun na takzvanou předrealizační přípravu. Město Most se rozhodlo tuto nabídku přijmout," uvedla mluvčí města.

Důležitou podmínkou předrealizační přípravy je participace, tedy zapojení široké veřejnosti i odborníků. Vyčleněn proto bude projektový manažer a tým lidí, kteří se budou participací zabývat.

Příspěvek nadace je určen právě k úhradě nákladů na práci projektového manažera a odborníků.

Nadace také poskytne městu odbornou, konzultační podporu při participaci, odbornou podporu při procesním nastavení projektu a komunikační podporu pro propagaci projektu.

Do konce října 2018 pak město musí nadaci předložit zprávu o průběhu předrealizační přípravy. Pak teprve nadace rozhodne, zda 25 miliony Kč podpoří samotnou realizaci záměru.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům? Třeskuté mrazy. Spadnou teploty až k minus 20 stupňům?
V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu V Ústí vyroste menší hala pro bruslení. Vedle zimního stadionu
Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas Mimosoudní vymáhání pohledávek šetří peníze i čas

Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo Rekonstrukce další části kanalizace v centru Roudnice je odloženo
Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe? Vznikne Na Kocandě parkovací dům? A co třeba u Labe?
Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu? Vznikne v ústeckém Vaňově pobřežní promenáda místo přístavu?

Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř Ekonomika nejen na severu Čech postavená na hlavu. Dluhy, exekuce a bez montoven by bylo ještě hůř
Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů Obyvatelé Děčína ohroženi uvolněným skalním masivem se vrací domů
V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo? V mostecké nemocnici o víkendu došlo k úmrtí novorozence. Co se stalo?

Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo! Lovci skolili lídra z Plzně a posunuli se na druhé místo!
Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká Jaroslav Roubík chce ještě rok hrát hokej, pak se uvidí. Chuť stále mám, říká
Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý Požár domku na Děčínsku, jeden mrtvý


Komentáře