Mostecké nádraží by se mohlo dočkat rekonstrukce. Víme podrobnosti!

Vlakové nádraží Most. Foto: archiv Wikipedia.org
Vlakové nádraží Most. Foto: archiv Wikipedia.org

Most - Přednádražní prostor, který prošel již rekonstrukcí, by mohl být doplněn o medernizaci hlavní výpravní budovy vlakového nádraží v Mostě. Neopravovaná velká nádražní budova nádraží má být v příštím roce převedena z majetku Českých drah na Správu železniční dopravní cesty. Tím by měla odstartovat rekonstrukce.

Reklama

V roce 2016 by mělo dojít k převedení nádraží z majetku Českých drah (ČD) na Správu železniční dopravní cesty (SŽDC). Díky tomu státní organizace plánuje investovat miliony do modernizací nádraží v Ústeckém kraji, v plánu je i Most.

"Prodej nádražních budov je zcela v kompetenci vlády a ČD. SŽDC tento proces nemůže nijak ovlivnit. V této situaci, kdy není znám termín zahájení převodu, by byly veškeré spekulace předčasné. Na SŽDC by měla být převedena až na malé výjimky všechna nádraží po celé republice," uvedl pro MojeMostecko.cz mluvčí SŽDC Marek Illiaš.

"Obecně mohu říci, že SŽDC postupně plánuje rekonstrukci všech nádraží.  Dnes máme vypracovaný seznam prvních dvou stovek budov, které zásah potřebují co nejrychleji," doplnil.

"V současné chvíli prověřujeme možnosti čerpání dotace z EU na jejich opravy. Příspěvek z EU by se mohl pohybovat okolo 80% z celkových uznatelných," dodal mluvčí SŽDC.

V případě moseteckého nádraží je v plánu rekonstrukce nástupišť, zastřešení, podchodu a vybudování výtahů.

Nyní je například jisté, že rekonstrukcí projde nádraží v Lovosicích, a to v roce 2016. V Ústeckém kraji na rekonstrukci čekají třeba nádraží v Teplicích, Bílině či Chomutově.

Reklama

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře