Mostecké házenkářky narazí v poháru na Minsk

Peter Dávid. Foto: archiv DHK Baník Most
Peter Dávid. Foto: archiv DHK Baník Most

MOST - Los ženských evropských házenkářských pohárů ve Vídni přisoudil hráčkám Baníku Most velmi těžkého soupeře – běloruský tým BNTU-BelAZ Minsk, který se v minulém ročníku snažil projít do Ligy mistryň. To se mu nepodařilo a nakonec se zúčastnil PVP.

Reklama

„Minsk je s Gomelem jedním ze dvou nejkvalitnějších běloruských týmů, který za posledních dvacet let v pohárové Evropě chyběl pouze jednou, a to v sezóně 2010/2011. Pravdou je, že k nám los mohl být příznivější. V této soutěži si ale snadného soupeře nevybereme. Stavíme se k tomu čelem,“ uvedl mostecký trenér Peter Dávid.

„Je těžké v této chvíli určit favorita, šance vidím padesát na padesát. První zápas hrajeme doma a opravdu neřeším, jestli to je pro nás výhodou, nebo nevýhodou. V paměti mám finálové zápasy se Slavií, kdy jsme si mysleli, že začínat doma je výhoda a nakonec to bylo opačně. Zápasy s Minskem budou bojem, který rozhodne, jaký tým bude úspěšnější. A pokud postoupíme, ve druhém kole narazíme na dalšího velmi silného soupeře – německý tým TuS Metzingen, který je loňským finalistou této soutěže. Metzingen patří ke špičce Bundesligy. Ze zásady a pověrčivosti ale nikdy neřeším první krok před tím druhým. Když chceme dojít co nejdále, musíme porazit i těžké soupeře. V poháru nemáme žádné zahřívací kolo, prostě jdeme rovnou do tuhého. Na naše vystoupení v poháru EHF Cup se přesto velmi těšíme,“ podotkl trenér.

Manažer DHK Baník Most Rudolf Jung připojil: „Je to jeden z těžších soupeřů, který geograficky není daleko. Pro první kolo jsem tam ale viděl i “lepší” soupeře, a to jak do postupových ambicí, tak i po stránce ekonomické. Ale hrajeme Pohár EHF, tam na nás zcela snadní soupeři nečekají.”

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře