Mostecká radnice chce sídliště Chanov transformovat na formu modulového bydlení. Co to je?

Kontejnerové domy, ilustrační foto. Zdroj: Město Most
Kontejnerové domy, ilustrační foto. Zdroj: Město Most

MOST - Vsetín jako vzor. Vedení mostecké radnice zajelo na Valašsko na návštěvu, aby se podívalo na tzv. Čunkovy domky. Obdobu by rádo zavedlo i na sídlišti v Chanově.

Reklama

Podle primátora Jana Paparegy modulové bydlení je směrem, kterým by se mělo sídliště Chanov ubírat.

"V letošním roce bude probíhat projekční příprava tak, aby se první forma tohoto bydlení pro občany Chanova zrealizovala v první polovině roku 2020," uvedl.

"Další otázkou, která byla při jednání pracovní skupiny diskutována, byl návrh pravidel pro výkup bytů, která připravila společnost Mostecká bytová ve spolupráci s vedením města. K těmto pravidlům, která mají vymezit obecný rámec pro výkup bytů v Mostě, pro který město Most v letošním rozpočtu vyčlenilo částku 5 milionů korun, proběhla diskuze s tím, že pravidla budou upravena dle předložených podnětů a opětovně projednána pracovní skupinou," nastínil primátor.

Pravidla samotná pak projedná Rada města Mostu na svém následujícím zasedání v červnu 2019.

"Jde o pilotní projekt, kdy pro příští rok počítáme s posílením finančních prostředků pro samotný výkup bytů. Zároveň budeme hledat další zdroje pro výkup bytových jednotek z evropských dotací a národních zdrojů," uvedl primátor Mostu.

SOUVISEJÍCÍ: Bourat se na mosteckém sídlišti Chanov asi nebude. Budou se paneláky znovu opravovat?

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře