Mostecká nemocnice není horší než ostatní, říká krajský radní Stanislav Rybák

Nemocnice Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Nemocnice Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Mostecká nemocnice se potýká s dlouhodobou kritikou - ať už na poskytovanou zdravotní péči či na technické vybavení přístrojů i budov. Podle krajského radního pro zdravotnictví Stanislava Rybáka (KSČM) za tento "dojem" mohou především hlasití kritici.

Reklama

Hodně se mluví i o kvalitě poskytované péče. Třeba Nemocnice Most nepatří zrovna k těm, o které by se hovořilo v superlativech. Kvalita nemocnic napříč Krajskou zdravotní se liší. Jak to vnímáte?

Nemyslím si, že by kvalita zdravotní péče v Mostě byla horší než je jinde v rámci Krajské zdravotní. Problém je spíše v tom, a tak to vnímám, že spokojený pacient většinou nemá důvod někde chválit. Naopak nespokojený pacient si stěžuje, což je logické.

Před komunálními volbami v Mostě rezonovala otázka možného převodu nemocnice z kraje na město. Jak jste to vnímal?

Jako předvolební folklor. To byl výkřik do tmy. Pokud jedna strana měla takovou vizi, tak je tu druhá strana, které to patří. Možná hráli na city lidí, že by se lépe dokázali postarat o nemocnici. Avšak nemocnice v Mostě procházela rekonstrukcí z evropských dotací, Vršanská uhelná pomůže finančně přispět na rekonstrukci dětského oddělení a porodnice. Podařilo se získat finance a rekonstrukce má být v letošním roce dokončena.

Více si přečtěte v připravovaném rozhovoru na SeveročeskýDeník.cz.

ČTĚTE: Pod petici za převod mostecké nemocnice se podepsalo 7 tisíc lidí

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře