Mostecká liga: Jeptišky to dokázaly

Mostecká liga: Jeptišky to dokázaly
Mostecká liga: Jeptišky to dokázaly

MOST - Celkem pěti zápasy pokračovala v neděli DRFG Mostecká liga. A diváci na hřišti 11. ZŠ Most mohli být svědky i jednoho šokujícího výsledku, když v souboji neporažených dokázaly přetlačit skvěle hrající FC Jeptišky dlouholetého hegemona nejen mosteckého malého fotbalu. Pojďme ale popořadě.

Reklama

Kolo bylo sehráno po prvním přestupním období a došlo tak k jistým změnám v silách jednotlivých mužstev. V prvním zápase dne se loňskému finalistovi, týmu Inseminátors FC, postavili FC Levels. Inseminátoři potvrdili pozici favoritů a zvítězili 11:2 po poločase 6:1. Vítěze táhla osvědčená jména Jan Pyskatý (4+2), Martin Boček (3+1), Marcel Kůrka (1+3) či Michal Netolický (0+3). Oba góly poražených vsítil Vít Kořínek (2+0).

4.10.2014 – to je datum, kdy Gamblers Most naposledy poznali hořkost porážky. Až do této neděle. V dopředu avizovaném taháku kola se utkaly letos poslední neporažené týmy Gamblers Most a FC Jeptišky a přítomným divákům byl skutečně servírován malý fotbal té nejvyšší úrovně. Přestože se Jeptišky od svého vstupu do soutěže prezentovaly výbornými výkony, platili Gambleři i tentokrát za favority. Jeptišky se však na rozdíl od Gamblerů sešly v téměř ideální sestavě, byly po celé utkání lepším mužstvem a po velmi napínavém průběhu dokázaly zvítězit 5:4. V průběhu zápasu vedly již 4:1, aby se Gambleři přece jen dokázali do zápasu vrátit a vyrovnat na 4:4 i díky pětiminutové přesilovce po červené kartě pro brankáře Jeptišek Václava Šlégra. Vítězný gól však vstřelil po famózní individuální akci Marek Olah. V dresu vítězů zářila trojice Diego Da Silva a Jakub Hruštinec (oba 2+1) a Marek Olah (1+1). Za Gamblers naopak odpovídala trojice Adam Koudelka (2+0) a Ladislav Kešner a Zdeněk Macháček (oba 1+1).

Po této fotbalové lahůdce na sebe narazila družstva Old Bridge a Hospoda ULITA. Vzhledem k tomu, že se Old Bridge sešli pouze v pěti hráčích a hráli tak celé utkání oslabeni, bylo o osudu zápasu dopředu jasno. Přestože Old Bridge nakonec podlehli 1:6, prezentovali se sympatickým a rozhodně ne odevzdaným výkonem. V barvách vítězů se hattrickem prezentoval Martin Pučok (3+0). K němu se v ofenzivě připojili především Jiří Levý a Petr Porazil (oba 1+1). Čestný úspěch poražených si připsal Kamil Mock.

V jednu hodinu se proti sobě postavili proOFFICE a FC Katalánci SWAG. Po bojovném utkání, v kterém se obě mužstva potýkala více než se soupeřem s vlastní koncovkou, nakonec zvítězili Katalánci 3:1. Na všechny tři góly vítězů přihrával Lukáš Pechar (0+3). Z jeho asistencí pak těžili Ladislav Kobylák, Gustav Müller a Jakub Schuchardt. Za proOFFICE pálil David Smetánka. Nově přestoupivší brankář vítězů Kamil Weisser se společně s brankářem Hospody ULITA Ondřejem Murckem stali díky jednomu obdrženému gólu gólmany kola.

Kolo uzavřel střet mezi GMS Most a FC Gunners Most. Ač skóre zápasu vypadá hrozivě, Gunneři se tentokrát prezentovali velmi dobrým výkonem a soupeře dokázali několikrát zaskočit. Ani toto jejich sympatické vystoupení je ovšem neuchránilo od porážky 3:13. V pohodě hrající vítěze táhl především Vladimír Wagner (4+3), který se stal bodujícím kola a s Janem Pyskatým z Inseminátors FC se dělí o titul střelce kola. V útoku se k němu připojili především Petr Hrach (3+2) a Dominik Dolejší (2+3). Za poražené po dvou kanadských bodech brali Rostislav Mička (2+0) a Jiří Bartoň (0+2).

Po osmi odehraných kolech je tak v čele DRFG Mostecké ligy tým FC Jeptišky s tříbodovým náskokem na trojici týmů Gamblers Most, Inseminátors FC a GMS Most.

V čele kanadského bodování je stále výborně hrající Martin Boček (14+9) z Inseminátors FC před dvojicí Jakub Hruštinec (9+12) z FC Jeptišky a Ladislav Kešner (11+9) z Gamblers Most.

Nejlepšími třemi brankáři ligy jsou momentálně Ondřej Murcko (průměr 2,33 gólu na zápas) z Hospody ULITA, před Slavomírem Šváchou (2,43) z GMS Most a Ondřejem Bírem (2,60) z Gamblers Most.

I v příštím kole by měli mít diváci příležitost sledovat mimořádný zápas a to reprízu loňského finále mezi týmy Inseminátors FC a Gamblers Most.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře