Most zprovozní varovná SMS, pokud bude mimořádná událost

Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Magistrát města Most. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Most - Pro případ vzniku mimořádných událostí zprovozňuje město Most rozšíření komunikačního systému o zasílání informativních SMS zpráv.

Reklama

„Jsme připraveni na spuštění systému. Nyní jen čekáme na rozhodnutí města Litvínov, zda se k našemu plánu rozesílání varovných SMS zpráv připojí,“ informoval primátor Mostu Jan Paparega a dodal, že město Most také jedná s vedením společnosti Unipetrol o možnosti, že by chemička na zřízení a provoz tohoto systému finančně přispěla.

"Původní záměr, že by SMS zprávy dostali automaticky všichni občané nacházející se v dané lokalitě, bohužel není, alespoň prozatím, technicky proveditelný. Nicméně je možné na mobilní čísla občanů, kteří se do systému sami přihlásí, posílat SMS zprávu," uvedla mluvčí města Alena Sedláčková.

V praxi by to vypadalo tak, že by se zájemci z řad občanů registrovali buď na webu města nebo prostřednictvím SMS zprávy (cena za jednu SMS zprávu dle tarifu konkrétního uživatele) nebo vyplněním klasické papírové registrace. Za přijetí varovné SMS zprávy občané platit nebudou.

O spuštění systému a konkrétních podmínkách a postupu při registraci do systému zasílání varovných SMS zpráv bude město informovat.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře