Most chce stovky milionů na 2 projekty u jezera na podporu cestovního ruchu

Jezero Most. Foto: archiv Město Most
Jezero Most. Foto: archiv Město Most

Most - Na rozvoj cestovního ruchu chce získat stovky milionů korun ke dvěma projektům u jezera město Most. Oba tyto projekty navazují na výstavbu páteřní komunikace kolem jezera, která by měla být s největší pravděpodobností zahájena v roce 2016.

Reklama

"Aby bylo vůbec možné uvažovat o dalším rozvoji lokality, je třeba nejprve zajistit výstavbu silničních komunikací, komunikací pro pěší a páteřních inženýrských sítí. Jelikož byly náklady na jejich vybudování odhadnuty na 343 milionů korun, rozhodli jsme se požádat o investici ze státního rozpočtu," řekl mostecký primátor Jan Paparega.

"Tento návrh byl již schválen mezirezortní komisí, premiér vlády Bohuslav Sobotka proto přislíbil jeho předložení k jednání vlády v nejbližší možné době s tím, že následně by byla ministerstvem financí vyhlášena příslušná veřejná zakázka. V prostoru mezi jezerem Most a starým Mostem by tak měly během roku 2017 vzniknout podmínky pro další rozvoj lokality," popsal mostecký primátor.

Město plánuje vybudovat oddychové pobřežní zóny pro krátkodobou rekreaci včetně pláží, stanovišť záchranné služby, kotviště lodí a plovoucích mol.

"Vyhlášení veřejné zakázky na realizaci pak ministerstvo financí plánuje na rok 2017, přičemž samotná stavba by měla být dokončena do poloviny roku 2018," konstatoval Jan Paparega.

Podle primátora je pro město prvořadým záměrem je přivedení života do dané lokality a její maximální zpřístupnění občanům města a okolních obcí.

"Tomu by měly investice ze státní pokladny ve výši přesahující 700 mil. Kč výrazně napomoci. Na přípravě projektů v lokalitě jezera Most úzce spolupracujeme se státním podnikem Palivový kombinát Ústí, který spravuje pozemky v dané lokalitě, jež jsou ve vlastnictví státu," uvedl Jan Paparega.

Jezero Most se má otevřít pro veřejnost v létě roku 2018.

ČTĚTE:  Jezero Milada mezi Ústím a Teplicemi je otevřeno. Kdy bude Mostecké jezero pro veřejnost?

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře