Most a Litvínov se zapojí do integrované dopravy kraje. Jízdné zlevní

Tramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Tramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST, LITVÍNOV - Litvínov a Most se připravují na začlenění do integrovaného systému krajské dopravy. Dopravní podnik začne s integrací dopravy, neboť Ústecký kraj bude přispívat na tramvajovou dopravu mezi oběma městy. Základní jízdné se navíc sníží.

Reklama

Integrace bude zatím jen částečná, obě města se zapojí od září 2018.

V obou městech sice nebude možné koupit tzv. integrovanou jízdenku, budou tam ale platit jízdenky zakoupené v jiných městech zapojených do integrované dopravy.

Dopravce musí nejprve nakoupit nový odbavovací systém.

Zdražení jízdného se obyvatelé Mostu ani Litvínova od září bát nemusí, některé jízdenky naopak zlevní.

V rámci začlenění do krajské integrované dopravy by měly platit v Litvínově nové slevy. Senioři nad 65 let a děti do 15 let by mohly jezdit zdarma tak, jak je tomu i v jiných městech, které do systému krajské dopravy už patří.

„Zásadní a pozitivní zprávou je také skutečnost, že se nám podařilo vyjednat, že Ústecký kraj zapojí tramvajovou dopravu do systému příměstské dopravy, poskytne tedy na její zajištění finanční prostředky. Jednání s vedením kraje bylo korektní a patří jim náš dík. Jsem rád, že se nám spolu Litvínovem podařilo s krajem vyjednat to, co bývalé vedení obou měst nebylo schopno,“ sdělil primátor Mostu Jan Paparega.

V městské hromadné dopravě na Mostecku zůstanou zachována tři tarifní pásma, dojde ale ke zjednodušení struktury jednotlivých jízdenek, místo pěti budou tři kategorie základního jízdného.

Zapojení umožní lidem cestovat na jedinou jízdenku vlaky, meziměstskými autobusy i MHD například mezi Chomutovem, Teplicemi, Děčínem nebo v Ústí nad Labem.

Reklama

Hodnocení

2.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře