Mistrovství středoevropské zóny FIA na Autodromu v Mostě 2014

Autodrom Most Foto: archiv MediaShow Group / J.B.
Autodrom Most Foto: archiv MediaShow Group / J.B.

Most - Počasí přálo jezdcům i divákům, aréna pro dramatické souboje byla nachystána. Jako první se dostaly ke slovu rychlé vozy divize 4 nad 2 litry. Zde se překvapení nekonalo, suverénní vítězství si připsal Jakub Knoll se superrychlým Mercedesem SLS.

Reklama

Po pátečních a sobotních peripetiích stihli mechanici K+K Racing Teamu opravit Ferrari 430 pro Marcela Kusína a ten se prosadil na stříbrnou pozici. Musel o ni ovšem svést souboj s Polákem Andrzejem Lewandowskim, který byl se svým pohárovým Porsche až nečekaně rychlý. Zřejmě tím nepříjemně zaskočil zkušeného Miroslava Konopku, jenž se musel spokojit s nepopulárním 4. místem. Už v prvním okruhu skončil Marek Fried s Lotusem Evora a po sobotním výpadku vyšel naprázdno i v neděli.

Velmi početné pole 29 jezdců nabídl startovní rošt slabší divize 4 do 2 litrů. Po včerejší nule si spravil chuť největší favorit Petr Mandelík a svůj Lotus Exige dovedl do cíle suverénně na 1. pozici. Ne úplně ideální start předvedl včerejší vítěz František Došek a k očekávanému 2. místu se svým Peugeotem musel probít přes nadupaný Renault Clio Vladimíra Ostaševskiho. Ten v závěru závodu trochu „vyměkl“ a nakonec podlehl i Rakušanovi Peteru Schoberovi s BMW. Polský rychlík Maciej Szkudlarek na 6. pozici absolutního pořadí ovládl hodnocení Renault Clio Cupu, byť mu na paty šlapal Slovinec Zoran Poglajen.

O akci informuje vedení mosteckého mezinárodního autordomu s tím, že skutečnou lahůdkou víkendu se stal závod divize 2 a divize 3. Na start se postavilo 20 monopostů a hned od začátku se děly věci. Favorizovaný Christoph von Grünigen se podobně jako včera neodpíchnul z pole position nejlépe a do čela šel Švýcar Thomas Amweg. Všichni čekali, že bude jen otázkou času, než si oba okrajané (jakkoliv von Grünigen jezdí s českou licencí) vymění posty. Jenže k velkému překvapení se tak nestalo. Amweg předvedl brilantní výkon a ze své Dallary 305 Mercedes vyždímal snad úplně všechno. Von Grünigen ho sice stínoval s nevelkým odstupem, ale do bitevní vzdálenosti se přiblížit nedokázal. To o bronz se bojovalo jako u Verdunu. Rakušan Florian Schnitzenbaumer s Dallarou 302 Opel vytěžil z vynikajícího startu a dlouho držel za svými zády Marcela Toblera. Švýcar s Dallarou 308 Mercedes svého rakouského soupeře držel pod tlakem a trpělivě četl jeho stopu. To přineslo své ovoce a Tobler po krásném duelu dojel zaslouženě třetí. Neděle nezastihla v optimální formě sobotního hrdinu Jakuba Smiechowskiho, jenž závod dokončil až jako šestý. Za ním už přijel do cíle vítěz klasifikace formule Renault David Freiburghaus.

Nedělní  závodní program obohatily hned dvě jízdy středoevropského Porsche GT3 Challenge Cupu, které nabídly nejen hodně atraktivních soubojů, ale také několik karambolů. Dalším zajímavým doplňkovým závodem bylo zápolení Golfů ve Volkswagen Castrol Cupu, kde se představily také dvě sportovní hvězdy nedávné minulosti – mistr světa ve skocích na lyžích Sven Hannawald a fotbalový brankář prestižních evropských klubů (například Real Madrid nebo FC Liverpool) Jerzy Dudek. Tradiční sportovní víkend na začátku srpna je tedy úspěšně za námi, uvádí vedení mosteckého autodromu na svých webových stránkách.

Czech Truck Prix 2014... bude i letos!

Už teď ale finišují přípravy na vrchol závodní sezony mosteckého autodromu – Czech Truck Prix 2014. Poslední prázdninový víkend opět na viděnou v Mostě!

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře