Ministr vnitra a ministryně práce a sociálních věcí navštívili služebnu městské policie v Litvínově

Ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívili litvínovské strážníky Foto: MěU Litvínov - oficial
Ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívili litvínovské strážníky Foto: MěU Litvínov - oficial

Litvínov - Při své návštěvě Litvínova si ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová prohlédli janovské nízkoprahové centrum Jaklík a operační středisko Městské policie Litvínov.

Reklama

O návštěvě Ministr vnitra Milana Chovance a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové informoval velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

Zajímali se o to, jak litvínovská městská policie využívá dotace na prevenci kriminality a jak spolupracuje s Úřadem práce ČR. „Spolupráci s Úřadem práce ČR mohu jen chválit. Využíváme dotace na veřejně prospěšnou práci. Jedná se právě o obsluhu kamerového systému, kterou zajišťují lidé se zdravotním hendikepem a lidé ze skupiny obtížně zaměstnavatelných osob,“ ujistil ministryni práce a sociálních věcí velitel městské policie Zdeněk Urban.

Dále se diskutovalo o možnostech dotací na asistenty prevence kriminality, kteří se v Litvínově velmi osvědčili. Oba ministři si také prohlédli krátký film z dílny městské policie, který zachycuje nepokoje v roce 2008. Ministr Milan Chovanec projevil zájem o využití filmu v rámci celorepublikové prevence kriminality.

Na půdě Městské policie Litvínov diskutoval ministr vnitra také s příslušníky Policie ČR, a to zejména o problémech, které stěžují práci policistům přímo na ulici, mimo jiné o materiálním vybavení. Ministerskou návštěvu doprovázel krajský radní pro bezpečnost Martin Klika a starosta města Milan Šťovíček, doplnil Urban.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře