Ministr vnitra a ministryně práce a sociálních věcí navštívili služebnu městské policie v Litvínově

Ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívili litvínovské strážníky Foto: MěU Litvínov - oficialMinistr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová navštívili litvínovské strážníky Foto: MěU Litvínov - oficial

Litvínov - Při své návštěvě Litvínova si ministr vnitra Milan Chovanec a ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová Tominová prohlédli janovské nízkoprahové centrum Jaklík a operační středisko Městské policie Litvínov.

Reklama

O návštěvě Ministr vnitra Milana Chovance a ministryně práce a sociálních věcí Michaely Marksové Tominové informoval velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban.

Zajímali se o to, jak litvínovská městská policie využívá dotace na prevenci kriminality a jak spolupracuje s Úřadem práce ČR. „Spolupráci s Úřadem práce ČR mohu jen chválit. Využíváme dotace na veřejně prospěšnou práci. Jedná se právě o obsluhu kamerového systému, kterou zajišťují lidé se zdravotním hendikepem a lidé ze skupiny obtížně zaměstnavatelných osob,“ ujistil ministryni práce a sociálních věcí velitel městské policie Zdeněk Urban.

Dále se diskutovalo o možnostech dotací na asistenty prevence kriminality, kteří se v Litvínově velmi osvědčili. Oba ministři si také prohlédli krátký film z dílny městské policie, který zachycuje nepokoje v roce 2008. Ministr Milan Chovanec projevil zájem o využití filmu v rámci celorepublikové prevence kriminality.

Na půdě Městské policie Litvínov diskutoval ministr vnitra také s příslušníky Policie ČR, a to zejména o problémech, které stěžují práci policistům přímo na ulici, mimo jiné o materiálním vybavení. Ministerskou návštěvu doprovázel krajský radní pro bezpečnost Martin Klika a starosta města Milan Šťovíček, doplnil Urban.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů
Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé Děčínsko: Vražda dívky a pokus o zabití mladistvé
Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD Angela Merkelová vyhrála německé volby. Ve východním Německu úspěch AfD

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna


Komentáře