Ministr Mládek by měl rezignovat, tvrdí litvínovský Milan Šťovíček

Limity jsme my. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Limity jsme my. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - O prolomení limitů na lomu ČSA by se podle ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka mělo rozhodovat až v roce 2020. To se nelíbí starostovi Horního Jiřetína Vladimíru Buřtovi, ani místostarostovi Litvínova Milanu Šťovíčkovi. Ten vyzval ministra k rezignaci.

Reklama

"Skandální a nepřijatelné je včerejší vyjádření ministra průmyslu k dalšímu odkladu rozhodnutí vlády o těžbě za územními limity, které chrání Horní Jiřetín, Litvínov a další obce. Ministr se tak otevřeně doznal k aktivnímu lobování za zájmy těžařů a podvedl zdejší lidi i havíře, kterým opakovaně sliboval rozhodnout původně již letos na jaře," reagoval Milan Šťovíček.

"Nejprve začal oddalovat předložení příslušného materiálu do jednání vlády, pak doporučil nesmyslnou variantu na zbourání poloviny Horního Jiřetína a za peníze daňových poplatníků zadal zpracování jakési studie, jejíž zadávací podmínky utajil před veřejností," řekl místostarosta.

"Nyní korunuje svou kličkovanou návrhem rozhodnout o limitech na dole ČSA až v roce 2020 a plánuje nechat tak v nejistotě jak obyvatele ohrožených měst i obcí, ale také zaměstnance dolů."

Polde Šťovíčka ministr Mládek místo aby naplnil původní usnesení vlády, které kromě stanovení limitů těžby zakotvilo také úkol odepsat zásoby uhlí za limity, se přihlásil k postupnému prolomení limitů.

"Předkládanými návrhy zásadně podrývá důvěryhodnost české vlády, protože žádná vláda nesmí podvádět občany své země. Důvěra lidí se lehce ztrácí a velmi obtížně získává. K jejímu udržení by ministr Mládek nejvíce přispěl svým odchodem z vládního kabinetu," dodal litvínovský místostarosta.

ČTĚTE: Mládek už ví, jak bude hlasovat. Pokud padnou limity, do hry se vrátí vyvlastňování

Alibismus a populismus brání vládě rozhodnout o těžebních limitech, říká Michal Kučera

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře