Ministr Jan Mládek zase míří na Mostecko. Do Litvínova nepřijede

Jan Mládek. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Jan Mládek. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Ministr průmyslu a obchodu (MPO) Jan Mládek (ČSSD) opět přijíždí na svere Čech. Ve středu 18. března 2015 zavítá i na Mostecko. I tentokrát ale nepřijede do Litvínova. Starostka města Kamila Bláhová (ANO) kritizuje postoj ministra. "To, že přijede, se dozvídáme pouze ze práv v médiích," uvedla.

Reklama

"Představitelé města Litvínova se obrátili na pana ministra začátkem prosince 2014 v souvislosti s projednáváním Státní energetické koncepce a dalších strategických dokumentů ve vládě České republiky a naléhavě žádali o možnost postoj města Litvínova i návazné otázky projednat osobně," konstatovala starostka Litvínova Kamila Bláhová.

"Pan ministr Mládek na dopis města Litvínova v lednu 2015 reagoval s tím, že se dokončuje harmonogram cest do regionů, kterých se územně ekologické limity týkají, a na kterých se setká s místními zastupiteli i obyvateli, avšak Litvínov při těchto cestách z nepochopitelných důvodů zatím vynechal, přestože je v regionu během několika posledních měsíců již potřetí," připomněla litvínovská starostka.

Jan Mládek tentokrát přijede do Horního Jiřetína. "V celodenním programu Ústeckého kraje si pro Horní Jiřetín vyhradil 20 minut. Naproti 3 hodinám se zástupci těžařských společností je vyváženost informací diskutabilní," uvedla Kamila Bláhová.

Podle starostky zachování územních ekologických limitů těžby hnědého uhlí je pro rozvoj města Litvínova a kvalitu života jeho obyvatel zásadní. "Domníváme se proto, že jednání představitelů města Litvínova s panem ministrem Mládkem, je nanejvýš důležité. Dosavadním postupem ministerstva jsme znepokojeni a žádáme nápravu."

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře