Lukáš Horák se dočkal první výhry v extralize. Je to zážitek, líčil gólman

Lukáš Horák. Foto: archiv MojeMostecko.czLukáš Horák. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Když nemůže jít do branky v hokejové extralize jasná litvínovská jednička na tomto postu Pavel Francouz, dojde řada na gólmana číslo dvě. A tím je 21letý Lukáš Horák. Byť v předešlých třech zápasech, do nichž nastoupil, nechytal špatně, nedočkal se vítězství. O to víc toužil po úspěchu v utkání s Karlovými Vary. A povedlo se. Litvínov i Horákovou zásluhou vyhrál 4:2.

Reklama

Je první extraligová výhra zážitkem?, směřovaly dotazy na mladého brankáře. „Samozřejmě.  Přece jen mi vítězství v osobní statistice chybělo a chtěl jsem, aby přišlo co nejdříve. Kluci mě po zápase pochválili, trenér brankářů Zdeněk Orct mě také pochválil. Jsem za to rád,“ líčil Lukáš Horák. Ocenil i spolupráci s týmem.

„Celé mužstvo mi pomohlo,“ liboval si. I přes výhru prožil i složitější herní okamžiky. „Dostal jsem jeden asi laciný gól. Myslel jsem si, že vystřelený puk půjde na lapačku, ale byla tam teč našeho obránce a kotouč prošel mezi nohy. Vyčítal jsem si to,“ přiznal mladý gólman.

Přítomnost zatím ne příliš zkušeného brankáře na ledě vnímal i litvínovský obránce Karel Kubát. „Snažili jsme se hodně bránit, abychom se taky nějakým způsobem podíleli na jeho vítězném zápase,“ pravil bek na adresu gólmana. Kubátovi utkání střelecky vyšlo.

„V přesilovkách, které nacvičujeme, jsme dali dva góly. Mně se to také podařilo. Ale byly chvíle, kdy jsme se nemohli prosadit. Bez střelby to ale nejde,“ přemítal obránce, který nechyběl ani v jediném ze sedmadvaceti odehraných zápasů Litvínova v extralize.

ČTĚTE:  Hokejový Litvínov by mohl hrát pod širým nebem. Se Spartou v Teplicích

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chaos v Teplicích. Anonym nahlásil bombu na nádraží Chaos v Teplicích. Anonym nahlásil bombu na nádraží
Na Ještědu mají problém s tvorbou umělého sněhu. V zimě pomohou nové nádrže Na Ještědu mají problém s tvorbou umělého sněhu. V zimě pomohou nové nádrže
Návštěvnost turnovského aquaparku pokazilo září Návštěvnost turnovského aquaparku pokazilo září

Lidé v Jablonci nechtějí hazard. Bude referendum Lidé v Jablonci nechtějí hazard. Bude referendum
Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Evelína Mertová Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Evelína Mertová
Politizované školství. V Litoměřicích chtějí změnit ředitele gymnázia Politizované školství. V Litoměřicích chtějí změnit ředitele gymnázia


Komentáře