Lovci z Lovosic byli v Mostě uloveni

Házenkáři Mostu. Foto: archiv HK Most
Házenkáři Mostu. Foto: archiv HK Most

Most - HK Baník Most přivítal v derby na své palubovce rivala z Lovosic před téměř 200 diváky. Potřebu bodovat v tomto zápase měly oba týmy a tak se hrála dobrá, rychlá házená z obou stran. Na začátku se týmy oťukávaly a tak v 5 minutě svítil stav 1:2 pro Lovosice. To však bylo jediné vedení hostů v tomto zápase.

Reklama

Od stavu 2:2 po celý zbylý průběh zápasu vedl HK Baník Most o tři nebo čtyři branky. Brankaři obou týmů se překonávali a tak o poločas šli domácí do šaten klidnější s náskokem tří branek 15:12. Druhý poločas začal dvěma přesnými trefami Mostu a do 51. minuty se týmy střídaly ve střílení branek (21:17). Mezi 52 – 55. minutou se nám podařilo šňůrou třech branek konečně soupeři odskočit až na stav 24:17 a v klidu dohrát zápas. Konečný stav 25:21 pro domácí byl zasloužený.  Před domácím fantastickým publikem jsme tak odčinili smolnou venkovní porážku ze Zlína 21:22.

Zápas očima trenéra:

Na hru soupeře jsme se v posledních tréninkách připravovali. Jsem rád, že kluci především v obraně plnili základní pokyny a i přes drobné chyby se nám podařilo eliminovat Lovcům z Lovosic jejich úderné spojky. Bylo znát na klucích, že někteří si po zranění ještě příliš nevěří, ale jako trenéři jsme velmi rádi, že se nám konečně vyprázdnila marodka (v brzké době by se měl k týmu připojit i T. Jetenský). Individuálně bych chtěl dnes pochválit výkon obou brankářů a hru obrany. Své si především odvedli J.Schihor, J. Pour, K. Holubec a J. Hrošek. V útoku jsme měli problém s proměňováním křídel a tak bude třeba křídla lépe připravit na další zápasy. U soupeře bych chtěl vyzvednout výkon Jirky Gunla v bráně a Honzy Durčeka.

Sestava domácích: Balín D., Zmatlík D., Pour J.(7/1), Schichor J.(7/3), Hrošek J.(3), Podhora R.(2), Holubec K.(2),Lesař L., Trkovský J., Kubal J. a Jahn P. všichni po 1 brance, Slavík O., Harvan M. a Kašpárek J.

Autor: Vlastimil Kuliš

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře