Litvínovu hokej pod širým nebem může vyfouknout Brno se Spartou

Zimní stadión Ivana Hlinky v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Zimní stadión Ivana Hlinky v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov, Teplice - I přes nabídku FK Teplice se nakonec Winter Classic na teplickém fotbalovém stadionu konat vůbec nemusí. Zájem má Kometa Brno, která se nebrání sehrát utkání s pražskou Spartou na zvelebeném stadonu na Lužánkách v jihomoravské metropoli.

Reklama

Plány jsou jedna věc, realita druhá. O hokej pod širým nebem v lednu 2016 má zájem Kometa Brno s trenérem Aloisem Hadamczikem. Ta uvažuje o atraktivním soupěři - o HC Sparta Praha. Tedy o tom samém, se kterým letos v únoru chtěli hokej hrát Na Stínadlech hokejisté Litvínova.

Kvůli kolizi se startem jarní části Synot ligy se od záměru opustilo.

"Na stadionu jsme měli koncert Kabátů, trávník to poměrně vydržel a koncert se vydařil. S hokejovým Litvínovem také plánujeme na našem stadionu utkání hokejové extraligy pod širým nebem na našem stadionu. Nyní záleží na Litvínovu, my jsme pro," uvedl na konci června pro MojeMostecko.cz Petr Hynek, ředitel FK Teplice.

"Hokej se hraje pro lidi. Tohle by byl zážitek jak pro ně, tak pro hráče. Hrát před kulisou, jakou skýtají Lužánky, je něco výjimečného. Já bych to rozhodně uvítal. Věřím, že se to vedení klubu ve spolupráci s radnicí podaří zrealizovat. Kdyby Kometa za Lužánkami vyzvala v lednu Spartu, byla by to krásná reklama na hokej," uvedl v rozhovoru pro iDnes.cz Alois Hadamczik.

ČTĚTE:  Bude v Teplicích Winter classic? Záleží na Litvínovu

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře