Litvínovský zámek Valdštejnů město otevře na Valentýna

Nová vrata zámku Valdštejnů v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov
Nová vrata zámku Valdštejnů v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Litvínovští radní rozhodli o otevření zámku Valdštejnů na Valentýna, tedy 14. února 2015. Vše začne vernisáží výstavy Srdceráj výtvarníků Veroniky Richterové a Michala Cihláře.

Reklama

Jedná se o expozici fotografií Veroniky Richterové a Michala Cihláře a předměty z jejich sbírek, které mapují všem srozumitelný fenomén symbolu srdce v různých zemích světa. Součástí budou doprovodné besedy z různých oborů, dílny, vše s námětem nebo motivem srdce.

"Zajištění chodu zámku si vyžádá navýšení počtu zaměstnanců městského úřadu o 4 funkční místa. Nově budou v zámku tři průvodci - dohled nad návštěvnickým provozem ve výstavních prostorách, dohled nad dodržováním provozního řádu zámku, stručný výklad o probíhajících výstavách, montáž a demontáž exponátů, prodej vstupenek a turistických propagačních materiálů, pomoc při zajišťování celoměstských akcí, různé druhy výpomoci atd., a jedna uklízečka. Počet zaměstnanců městského úřadu tak stoupne na 176," uvedla mluvčí města Margita Kučerová.

V dalším bude provoz zámku zajišťován zaměstnanci, kteří již v organizační struktuře úřadu jsou začleněni - propagační referent (příprava a koordinace celoměstských akcí a výstav, realizace koncepce propagace města atd.), průvodce v Galerii Radniční sklípek (dohled nad návštěvnickým provozem ve výstavních prostorách Galerie, poskytování základních provozních informací, prodej vstupenek a propagačních materiálů, pomoc při instalaci a demontáži exponátů, úklid prostoru galerie, zástup průvodců na zámku atd.), redaktor (příprava čtrnáctideníku Radnice, pomocné práce při přípravě propagačních materiálů atd.), správce zámku (zajišťuje ochranu, provoz a správu památkového objektu, provádí drobné údržbářské práce, podílí se na technickém zajištění požadavků vystavovatelů a dohodnutých požadavků s pronajímateli nebytových prostor atd.).

Ve schváleném rozpočtu na rok 2015 jsou mzdové náklady na nově zřízená FM zahrnuty. Pro pronájem jsou určeny prostory v levé části přízemí zámku (při vstupu z ulice Mostecká – 4 místnosti). Předběžný zájem o pronájem projevily Partnerský spolek Litvínov a Svazek obcí v regionu Krušných hor.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře