Litvínovský most PKH - Mezibořská navrhnou architekti. Město vypíše soutěž

Silniční most v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Silniční most v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

LITVÍNOV - Jak bude vypadat most PKH - Mezibořská v Litvínově, o tom rozhodne architektonická soutěž. Rozhodli o tom zastupitelé města.

Reklama

Litvínovské zastupitelstvo rozhodlo o konání architektonické soutěže na projekt Most PKH - Mezibořská. Odbor investic a regionálního rozvoje ve spolupráci se zástupcem České komory architektů zpracoval soutěžní podmínky pro konání soutěže, které definují například hodnotící kritéria soutěže, ceny a odměny soutěžícím, členy poroty, přílohy, termíny jednání a vyhlášení soutěže, způsob podání návrhů, jejich podobu apod.

Ustavující zasedání poroty pro konání architektonické soutěže proběhlo 15. července 2016. Porota projednala, upravila a schválila soutěžní podmínky, které projedná ještě Česká komora architektů (ČKA), která vydá k soutěžním podmínkám tzv. doložku o regulérnosti. Po schválení podmínek ze strany vyhlašovatele, tedy města a ČKA může být soutěž vyhlášena.

V souvislosti s vyhlášením soutěže byly vyčísleny náklady na konání soutěže:  odměny soutěžícím, odměny porotcům.

"V rozpočtu města na rok 2016 je proto nutné vyčlenit finanční prostředky na odměny soutěžícím a porotcům, zhruba 1 milion korun, v rozpočtu 2017 je nutné alokovat finanční prostředky na realizaci projektové dokumentace. Částka bude dohodnuta po ukončení architektonické soutěže s vítězem soutěže v rámci jednacího řízení bez uveřejnění a následně na realizaci stavby. Náklady budou specifikovány v rámci projektové dokumentace, pravděpodobně rozpočet 2018," upřesnila Margita Kučerová.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře