Litvínovské asistentky prevence kriminality získaly certifikát

Litvínovské asistentky prevence kriminality na MV-ČR Foto: MěÚ Litvínov - oficial
Litvínovské asistentky prevence kriminality na MV-ČR Foto: MěÚ Litvínov - oficial

Litvínov - Složením závěrečných zkoušek, které pro Most, Chomutov a Litvínov připravila Městská policie Litvínov, získaly asistentky prevence kriminality certifikát, který je opravňuje vykonávat i nadále práci asistentek prevence kriminality a prokazuje jejich znalosti a dovednosti v oblasti prevence kriminality, které v průběhu dvou let trvání projektu získaly.

Reklama

O události informoval velitel litvínovských strážníků Zdeněk Urban s tím, že zkoušky se skládaly ze dvou částí, vědomostního testu a ústních zkoušek. Cílem ústní zkoušky bylo primárně ověřit základní znalosti a především dovednosti řešit jednotlivé situace, se kterými se Asistent prevence kriminality při své práci setkal nebo může setkat.

Na základě působení v projektu Asistent prevence kriminality a v návaznosti na jednotlivá školení a supervize v průběhu trvání projektu by měl asistent zvládat základní standardy chování a jednání při výkonu práce v terénu, ve vyloučených lokalitách, ale i mimo ně, v dopravních prostředcích a na problematických místech.

Cílem zkoušky je také ověřit komunikační dovednosti asistentů, schopnost reagovat operativně na základě dotazů zkoušejícího a vyhodnotit situaci také z hlediska priorit v případě, je-li to potřebné. Sekundárním cílem je ověřit orientovanost a celkový přehled asistenta v oblasti prevence kriminality a nízké míry kompetencí, v návaznosti na specifickou činnost pracovní pozice Asistent prevence kriminality, doplnil Urban.

Musím přiznat, že litvínovské asistentky prevence kriminality prokázaly nejlepší znalosti a na zkoušky byly nejlépe připraveny. Jsem s jejich výkonem spokojený. Dva roky pracovaly s městskou policií a je znát, že od samého začátku byly vtaženy do praxe přímo v ulicích a se strážníky úzce spolupracovaly. Samozřejmě úspěch litvínovských asistentek prevence kriminality je dán také tím, že už při výběru lidí do projektu jsme měli šťastnou ruku. Velmi se nám osvědčily. Zatím budou dál v rámci projektu pracovat v Litvínově do konce letošního roku,“ uvedl mentor projektu a zástupce velitele Karel Šefl.

Ani v příštím roce se ale litvínovští strážníci nechtějí asistentek prevence kriminalit vzdát. „Připravujeme řešení, jak asistentky prevence kriminality u Městské policie Litvínov udržet. Jednou z variant je i možnost přijmout je do stálého pracovního poměru,“ uvedl personalista Městské policie Litvínov Roman Jelínek.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře