Litvínovská radnice chce obnovovat majetek města, především školy

Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org
Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org

Litvínov - Více se zaměřit na obnovu škol či školních zahrad. To chtějí litvínovští radní, kteří schválili rozpočtový výhled města na roky 2015-2018. Ten mimo jiné doporučuje zpracování plánu obnovy majetku.

Reklama

Prioritou obnovy majetku jsou školy. "Schválený plán plán obnovy majetku má zajistit systematický přístup k obnově majetku města, kterým budou definovány finanční nároky, časový horizont realizace a priority jednotlivých oprav. Plán obnovy majetku města vychází z výsledků místních šetření jednotlivých objektů za účasti zástupců školských zařízení, vedení města a vedoucího odboru nakládání s majetkem," sdělila Margita Kučerová z litvínovského městského úřadu.

"Obnova majetku byla hodnocena podle stavu majetku, potřebnosti nebo využitelnosti a stanovených priorit realizace oprav s ohledem na dostupné finanční prostředky," uvedla Kučerová.

"Rozpočet na opravy objektů základních a mateřských škol a nebytového fondu byl pro rok 2015 schválen ve výši 1,8 mil. Kč. První etapa obnovy zahrnuje školská zařízení v majetku města Litvínova. Odbor nakládání s majetkem zvolí takový postup čerpání financí, aby zajistil opravy podle priorit a zároveň zabezpečil případné řešení havarijních situací do konce roku 2015," nastínila mluvčí.

Navíc město chce získat dotaci ze Státního fondu Životní prostředí na projekt „Království přírody“. O dotaci město požádalo ve spolupráci se Základní školou a Mateřskou školou Litvínov-Janov.

"V rámci projektu dojde k úpravě zahrady (osazení herních prvků, údržba zeleně, terénní úpravy, oprava stávajícího plotu) přilehlé k MŠ Sluníčko. Přislíbená dotace je ve výši cca 2,3 mil. Kč, spoluúčast města je cca 261 tis. Kč," dodala mluvčí města.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře