Litvínovská městská policie využívá aktivizační pracovní příležitosti

Aktivizační pracovní příležitosti využila litvínovská městská policie Foto: MěU Litvínov - oficial
Aktivizační pracovní příležitosti využila litvínovská městská policie Foto: MěU Litvínov - oficial

Litvínov - Litvínovská městská policie je jednou z mála organizací, která se rozhodla využívat nový produkt Úřadu práce ČR, a to sice aktivizační pracovní příležitosti.

Reklama

Jedná se o motivační prvek pro dlouhodobě nezaměstnané klienty Úřadu práce ČR. „Je to forma prostupného zaměstnávání. Dlouhodobě evidovaní klienty Úřadu práce mohou získat smlouvu na tři měsíce. Odpracovat musí 40 hodin měsíčně. Pokud se během programu, který je obdobný, jako bývala veřejná služba, osvědčí, mohou získat smlouvu v rámci veřejně prospěšné práce, v budoucnosti dokonce i smlouvu na standartní pracovní poměr,“ vysvětlila vedoucí litvínovského kontaktního pracoviště Úřadu práce ČR Hana Blažková a dodala, že Městská policie Litvínov je zatím v Litvínově jedinou organizací, která se rozhodla aktivizační pracovní příležitosti využívat.

V rámci tohoto projektu jsme na 40 hodin měsíčně zaměstnali šest lidí. Jedná se o dlouhodobě nezaměstnané obyvatele ubytovny UNO. Jejich pracovní náplní jsou drobné údržbářské a úklidové práce. Ze strany klientů Úřadu práce ČR je o tuto službu velký zájem. Za čtyřicet hodin měsíčně mají možnost vydělat si 2040 Kč čistého. Ty se samozřejmě započtou k sociálním dávkám ve výši 70 %, ale ve výsledku mají měsíčně více zhruba o pět set korun více,“ uvedl Roman Jelínek, personalista Městské policie Litvínov. V současné době pracuje pro Městskou policii Litvínov šest obyvatel UNO. „Smlouvy po třech měsících můžeme opakovat. Zatím je ale zájemců o tuto práci dost i na další tři měsíce,“ doplnil Roman Jelínek.

ČTĚTE: Litvínovská městská policie zářila na Dni záchranářů v Poděbradech

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře