Litvínov uspěl. Utkání s Hradcem rozhodly přesilovky

Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov
Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov

Litvínov - Báječné tažení hokejistů Litvínova v extralize. Jinak se ani nedá nazvat současná vítězná série severočeského týmu v nejvyšší soutěži.

Reklama

Zatímco reprezentační přestávku strávilo litvínovské mužstvo na druhém místě tabulky, hned první kolo po pauze znamenalo změnu na špici. A to díky vítězství Vervy Litvínov nad Hradcem Králové 4:1, přičemž dosavadní lídr z Třince padl v Plzni.

„Je to nečekaná bilance, ale pro nás hodně příjemná,“ musel uznat litvínovský asistent trenéra Miloslav Hořava poté, co se dozvěděl, že jeho svěřenci jdou do čela tabulky. Výsledek zápasu s Východočechy naznačoval, že domácí neměli výraznější problémy. „Věděli jsme přitom, že Hradec je velmi organizovaným týmem. Proto jsme před ním cítili zdravý respekt. V první i třetí třetině byl soupeř aktivnější, dobře pracoval s pukem. Naštěstí se nám povedlo využít dvě přesilovky, což rozhodlo,“ výstižně popsal Hořava šedesátiminutové dění na hrací ploše.

Ústřední postavou zápasu byl nestárnoucí litvínovský obránce Jiří Šlégr. „Každé utkání po reprezentační přestávce je ošidné, protože dopředu nevíte, co s vámi třeba čtrnáctidenní zápasová absence udělá. Může pomoci, nebo opačně i ublížit. Důležité bylo, že jsme se proti Hradci prosadili v ofenzivě. Dali jsme čtyři góly, navíc nás podržel brankář Pavel Francouz,“ líčil veterán.

Jak vnímá Šlégr nynější postavení Litvínova v roli extraligového lídra? „Především si nesmíme myslet, že kamkoliv přijedeme, nebo nastoupíme doma, se soupeř porazí sám. Musíme dál vycházet z výkonu, jaký jsme předvedli proti Hradci,“ měl jasno zkušený bek.

Jen slova uznání pro Litvínov vyjadřuje i královéhradecký trenér Peter Draisaitl. „Byť jsme nebyli v tabulce o moc příček níž, než soupeř, do ničeho nás domácí v podstatě nepustili. Chvílemi se zdálo, že máme optickou herní převahu, jenže v prostorech před litvínovskou brankou jsme nebyli nebezpeční. Dali jsme jediný gól v přesilovce pěti proti třem. A s mizernou produktivitou nemůžeme vyhrát. Když to shrnu, Litvínov nás předčil hokejovou kvalitou, která nám chyběla,“ řekl Draisaitl o zápase, v němž se Hradec Králové sklonil před novým lídrem extraligy.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře