Litvínov plánuje vybudovat sociální byty nebo drogovou poradnu

Panelák na sídlišti Janov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Panelák na sídlišti Janov. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

LITVÍNOV - Litvínov se zaměří na práci s rodinami s dětmi, větší bezpečnost i drogovou problematiku.

Reklama

Litvínov je druhým rokem zapojený do Koordinovaného přístupu k sociálně vyloučeným lokalitám. Město navyšuje počet sociálních pracovníků i asistentů prevence kriminality. V následujících letech plánuje sociální byty, drogovou poradnu i více aktivit pro děti.

Díky spolupráci města, policie, místní pobočky úřadu práce, litvínovských základních škol, neziskových organizací i firem byla zřízena platforma pro spolupráci v oblastech jako sociální služby, podnikání a zaměstnanost, bezpečnosti a prevence kriminality, bydlení a v neposlední řadě také vzdělávání a volný čas. V roce 2016 například proběhne 6 víkendových pobytů pro děti ze sociálně vyloučených lokalit, příměstský tábor a další jednorázové aktivity v průběhu celého roku.

„Snahou města je problémům předcházet, k čemuž by mělo přispět i posílení sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi, terénních pracovníků i asistentů prevence kriminality. Těch je nyní ve městě 12, z toho 4 v Janově. Ve spolupráci s litvínovskými neziskovými organizacemi se chceme také zaměřit na pracovně-právní poradenství nebo vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti. V plánu je zřídit i drogovou poradnu,“ řekla starostka Litvínova Kamila Bláhová.

Uvedené aktivity vychází ze strategického plánu sociálního začleňování na období 2016 - 2018, který pomohla Agentura městu v loňském roce připravit. Plán prošel v létě 2016 revizí. Zastupitelé města ji schválili na svém jednání 30. června 2016. Podle vedení městam tím byly vytvořeny předpoklady pro rozšíření možností čerpat finanční prostředky i na jiné záměry, než je poskytování sociálních služeb.

Město i místní neziskové organizace a další partneři mohou díky plánu podávat žádosti o finanční podporu pro nejrůznější rozvojové aktivity. „Je to jedinečná šance, jak využít prostředky ze strukturálních fondů a koordinovaně situaci v lokalitách i jejich okolí zásadně změnit," vysvětlil ředitel Agentury pro sociální začleňování, Radek Jiránek.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře