Litvínov plánuje revitalizaci lokality u Pilařského rybníka či Pietního parku

Zámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov
Zámecký park v Litvínově. Foto: archiv Město Litvínov

Litvínov - Po revitalizaci dětských hřišť se město Litvínov zaměří na komplexní řešení lokality u Pilařského rybníka, která slouží pro potřeby městské rekreace, zejména jako oddychová zóna pro procházky.

Reklama

V parku zůstává nedořešený vztah mezi městem Litvínovem a soukromým vlastníkem vodní plochy, který s městem jedná o možném odkupu. Dořešení stavu vodní nádrže považuje vedení města za klíčové, neboť vodní plocha tvoří dominantu parku a je historicky jeho nedílnou součástí.

Podle radnice pozornost vyžaduje také Pietní park v ul. Žižkova, který je oddychovou zónou s parkovým mobiliářem a sochařskou výzdobou. Park by bylo vhodné doplnit zelení, popř. revitalizovat trávníky, rekonstruovat kapli Valdštejnů, která je prohlášena za kulturní památku.

Samostatnou skupinou pro řešení jsou hřiště u základních škol, která jsou vybavená zařízením pro různé sporty a věkové skupiny, avšak jsou většinou oplocená/uzavřená.

"Jedná se zpravidla o plochy z nových moderních materiálů tvořené hrací plochou a oválem určeným pro běh (někdy je plocha doplněna o doskočiště do písku). Z hlediska optimalizace využití městské infrastruktury je žádoucí řešit jejich zpřístupnění veřejnosti, ale tak, aby nedocházelo ke kolizím s výukou školy a k poškozování majetku. Je proto důležité najít vhodný systém kontroly a dohledu nad těmito hřišti. Nedořešená je ZŠ Hamr, kde venkovní hřiště zcela chybí," řekla Margita Kučerová z litvínovské radnice.

"V areálu Lomská je skate park v majetku města, pronajatý Fotbalovému klubu Litvínov. Není však v provozu vzhledem k problematickému technickému stavu. Bude se rozhodovat o další existenci hřiště i o případné změně lokality," dodala mluvčí města.

ČTĚTE:  Nedělejte cestičky v zámeckém parku, přijdeme o dotaci, vyzval Litvínov

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře