Litvínov nesouhlasí se zrušením tramvaje z Mostu

Tramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.czTramvaj v Záluží. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínov - Litvínovské radnici se nelíbí záměr mosteckého opozičního hnutí Sdružení Mostečané Mostu (SMM), které navrhuje zrušit tramvajovou trať přes chemičku v Záluží. Místo ní by rozšířilo silnici I/27 na čtyřpruh.

Reklama

Podle litvínovské radnice by případný konec tramvaje mezi oběma městy znamenal zrušení tratí i v samotném Litvínově. SMM totiž navthuje, že by cestující místo tramvají vozily autobusy.

S tím nesouhlasí místostarostka Litvínova Erika Sedláčková (KSČM), která argumentuje v případě tramvaje ekologickým a bezemisním provozem.

To podle místostarosty Milana Šťovička (STAN) by pozornost měla být upřena na modernizaci tramvajové trati. Tedy získat dotaci. Projekt je přitom již nyní zahrnut do Integrované strategie Ústecko-chomutovské aglomerace.

Podle vedení Litvínova by všechny strany z obou měst usilovat i o vybudování a zkapacitnění čtyřpruhu přes areál chemických závodů v Záluží.

ČTĚTE: Zrušte tramvaj mezi Mostem a Litvínovem, žádají Mostečané. Zelení jsou proti

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy Dopravní podnik chce lidi v MHD, a tak koupí nové trolejbusy a autobusy
V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma V pátek bude veškerá doprava v Ústí zdarma
Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje? Boj o Podřipskou nemocnici. Co mělo být rozbuškou sporu, který graduje?

Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš Liberecký recept? Hrát jednoduše a hodně střílet, říká Martin Bakoš
Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust Na postup jsme se hodně nadřeli, uznal jablonecký Masopust
Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní Tranzitní dopravu v Chrastavě a Nové Vsi nechceme, říkají místní


Komentáře