Litvínov je v semifinále play-off. Hokejová horečka sílí

Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov
Momentka z utkání. Foto: Facebook/HC Litvínov

Litvínov - Hokejová euforie nabírá na obrátkách. Vervě se podařilo na domácím ledě zdolat v prodloužení Pardubice, Litvínov je v semifinále play-off extraligy. Poslala je tam výhra 2:1.

Reklama

Hvězdou zápasu byl opět brankář Pavel Francouz. "Jsme unavení, ale prožíváme super pocity," říkal po utkání. V něm Litvínov zvítězil v prodloužení, přitom od úvodních minut zápasu prohrával o gól.

Nervák to byl především v prodloužení, kde každá chyba rozhodovala o vývoji utkání.

"Nejvíc mě zaskočila střela z úhlu právě v nastaveném čase. Puk mi zůstal pod betonem. Lekl jsem se, že jsem si ho hodil do branky. To by mě moc mrzelo," rozpovídal se po vítězném štěstí. Litvínov je v semifinále po 15 letech!

"Naštěstí jsem kotouč nějak zkrotil. Rozhodčí možná trošku brzy hodil buly a než jsem se stačil vzpamatovat, tak jsem měl v náručí střelu Petra Sýkory. To bylo štěstí. A v podstatě z protiútoku jsme dali vítěznou branku," oddechl si Pavel  Francouz.

Zářil i litvínovský trenér Radim Rulík. "Sehráli jsme jedno z nejtěžších utkání. Pardubice hrály trpělivě a ještě jim napomohlo rychlé vstřelení branky. Naopak my jsme se nemohli dostat do vyložené šance. Kdybychom dostali druhý gól, asi by to nakonec dopadlo jinak než naším vítězstvím."

I Radim Rulík byl s výkonem Pavla Francouze spokojen. "V klíčových chvílích tým podpořil jistotou. Ač neměl velký počet zásahů, byly tam pro něj těžké momenty. Držel nás ve hře," konstatoval.

Reklama

Hodnocení

4.33 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře