Litvínov chce dotace. Na sportovní infrastrukturu i mateřské školky

Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org
Náměstí v Litvínově. Foto: archiv Wikipedia.org

Litvínov - Litvínovští zastupitelé na svém prosincovém jednání schválili podání žádostí o evropské dotace z ROP Severozápad. Město chce revitalizovat sportovní areály i mateřské školy.

Reklama

Dotace, pokud je město získá, mají sloužit k revitalizaci MŠ Paraplíčko Litvínov, výstavbě víceúčelového hřiště v ulici Tylova v Litvínově, rekonstrukci areálu Lomská, Litvínov – 3. etapa (šatny mládeže fotbalové školy), revitalizaci vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově (u Koldomu).

V případě úspěšné realizace (nejpozději do 30. října 2015) může město získat až 85 procent celkových uznatelných nákladů. Před podáním žádostí o dotace musí být zahájeno zadáva cí řízení na zhotovitele.

Revitalizace MŠ Paraplíčko je odhadnuta na 19 mil. Kč a jedná se o vnitřní úpravy budovy, nový nábytek a pořízení nových herních prvků do zahrady při MŠ.

Výstavba víceúčelového hřiště v ulici Tylova zahrnuje revitalizaci území v panelovém sídlišti v ul. Tylova, rekonstrukci současného dětského hřiště, opravu komunikací a výstavba nových, výstavba veřejného osvětlení, výsadba zeleně. Náklady na zhotovení jsou odhadnuty na cca 10,5 mil. Kč.

Rekonstrukce areálu Lomská – 3. etapa je odhadnuta na cca 10,4 mil. Kč. Po ní by měli návštěvníci i uživatelé sportovního areálu získat nové kvalitní zázemí (kanceláře, šatny, sklady, sociální zařízení).

Revitalizace vnitřních prostor sportovní haly v Litvínově (cca  3,5 mil. Kč) zahrnuje kompletní vybavení sportovní haly včetně povrchu, rekonstrukci sociálního zařízení, šaten.

Akce jsou ze strany města připraveny, záv isí už pouze, zda bude výzva vyhlášena a zda rychlost administrace ze strany poskytovatele dotace vůbec umožní časově projekty realizovat.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře