Lipové ulici v Mostě se mají řidiči vyhnout. Začne rekonstrukce

Zastávka u Kahanu. Foto: archiv Mostecké listy
Zastávka u Kahanu. Foto: archiv Mostecké listy

MOST - Prázdninové opravy pokračují. Tentokrát startuje rekonstrukce zastávky u Kahanu. Ta v Mostě uzavře v jednom směru část Lipové ulice. Přestože budou zajištěny objízdné trasy, magistrát radí řidičům, aby se tomuto úseku raději vyhnuli.

Reklama

Ulice bude průjezdná ve směru od centra ke kruhovému objezdu u Lidlu, v opačném směru bude uzavřena, z kruháku se do Lipové už vozidla nedostanou. Objížďka, částečně společná pro autobusy MHD i pro osobní auta, povede okolní zástavbou, bude řádně vyznačena a pro řidiče bude mimo jiné znamenat i změnu přednosti v jízdě. Po dobu stavby bude omezeno i parkování v ulicích, které budou sloužit jako objízdná trasa, ale větší část parkoviště v Lipové bude v provozu.

„Ke kruhovému objezdu u Lidlu bude lepší dojet ulicí Jana Palacha a Višňovou," poradil Jaroslav Mareš, vedoucí odboru správních činností mosteckého magistrátu a doporučuje se kruhovému objezdu u Lidlu, pokud je to možné, raději vyhnout zcela. Doba stavby a s ní spojené omezení provozu je plánováno na šest týdnů.

Důvodem dočasných dopravních omezení je rekonstrukce zastávky městské hromadné dopravy (MHD) v Lipové ulici při pravé straně při výjezdu z centra na kruhový objezd. Nová zastávka bude mít bezbariérové nástupiště a bezbariérové vodicí linie pro nevidomé a slabozraké. Chodníky budou z betonové dlažby.

„Samotná zastávka bude z bezbariérových betonových panelů a obrubníků, úpravě se nevyhne ani části veřejného osvětlení a dešťové kanalizace, oprava čeká i na stávající přístřešek městské hromadné dopravy. Zastávka bude také delší, aby se tam bez problémů vešly dva autobusy za sebou,“ informovala Mostecké listy Olga Vyleťalová, vedoucí odboru investic.

Město za rekonstrukci zastávky zaplatí zhruba 2,9 milionu Kč. Stavební práce by měly být dokončeny do šesti týdnů od zahájení.

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře