Liga malé kopané: Most doma s přehledem porazil Brno 7:2

Z utkání malé kopané. Foto: Mostecká liga
Z utkání malé kopané. Foto: Mostecká liga

MOST - Most nastoupil v neděli na hřišti 11. ZŠ Most ke svému třináctému vystoupení v premiérovém ročníku celostátní DRFG Superligy malého fotbalu. Od dvou hodin přivítal výběr Brna a s ohledem na velikost Brněnského svazu malého fotbalu by se dalo očekávat, že byl Most postaven před velmi těžký úkol.

Reklama

Ovšem i Brno doplatilo na tradiční bolest některých výběrů, tedy problémy se sestavou. Na sever Čech přijelo pouze s jedním hráčem na střídání a pro silný Most tak nedokázalo představovat větší překážku.

Mostečtí hráči k utkání nastoupili v sestavě - Šlégr Václav - brankář, Polák Jakub "C", Bohata Petr, Haspra Lukáš, Karaus Tomáš, Kešner Ladislav, Koudelka Matěj, Macko David, Onuščák Dominik a Režný Tomáš.

Brněnští hráli ve složení - Dobšíček Jakub - brankář, Levčík Patrik "C", Bárta Vítězslav, Pospiš Tomáš, Cenek Čeněk, Prokeš Tomáš a Presl David.

Již od začátku tedy byly rozdány karty značně nevýhodně pro Brno a pověstnou poslední kapkou pro ně bylo, když se jejich jediný hráč na střídání zranil prakticky v prvním souboji a Brňané tak po zbytek zápasu hráli bez střídání.

Most dokázal jít do vedení již v šesté minutě poté, co Matěj Koudelka dorážel střelu Dominika Onuščáka. Poté se dlouho hrálo bez branek, byť to byl většinou Most, kdo kontroloval obraz hry a Brno hrozilo především ze sporadických protiútoků. V dvacátéprvní minutě zvyšoval na 2:0 svým sedmnáctým gólem v sezóně David Macko po asistenci Jakuba Poláka. Na 3:0 zvyšoval o šest minut později dalekonosnou střelou mostecký gólman Václav Šlégr a jen tak potvrdil slova mosteckého trenéra, že disciplinární trest Ondřeje Bíra není pro mostecké problém, neboť na pozici brankáře je Most nesmírně silný. Byl to tak paradoxně muž z brány, kdo zřejmě definitivně zlomil brněnský odpor. Do šaten se šlo za stavu 3:0 a po přestávce tempo zápasu začalo mírně upadat.

Brno sice dokázalo hned v první minutě druhé půle snížit zásahem svého kapitána Patrika Levčíka, ale bylo to jen chvilkové vzepětí. Hned minutu po něm totiž Brno zase srazil zpět na zem Dominik Onuščák po třetí nedělní asistenci mosteckého kapitána Jakuba Poláka. Když o osm minut později zvyšoval svým druhým zásahem dne opět Onuščák, začal se zápas víceméně jen dohrávat. V této fázi zápasu se hráči spíše předháněli v technických dovednostech a v tom, kdo více pobaví diváky. Nutno přiznat, že v tomto ohledu zcela jasně dominoval mimořádně technicky disponovaný brněnský Patrik Levčík.

Tři minuty po Onuščákovi přidal svůj druhý gól zápasu i Matěj Koudelka. Poslední mostecký gól zápasu pak vstřelil po asistenci Petra Bohaty opět Dominik Onuščák a završil tak svůj premiérový hattrick v mosteckém dresu. Na konečných 7:2 pro Most korigoval v poslední minutě utkání brněnský Tomáš Prokeš.

Brno tak odjelo z Mostu bez bodu a tříbodový Most i před posledním kolem ligy tlačí na Prahu, která ve stejném čase porazila na svém hřišti Pardubice a nadále tak vede o bod před Mostem.

A závěrečné hodnocení zápasu ze strany mosteckého lodivoda Vojtěcha Bendy?

„Utkání jsme zvládli s velkým přehledem, k čemuž ovšem výrazně přispěl svou sestavou soupeř. To je ale brněnský problém a já bych se chtěl tradičně zaměřit spíše na náš výkon. Ten byl tentokrát poněkud vlažnější, když se naši kluci přizpůsobili tempu zápasu, ale je potřeba říct, že ani jednou nenastala chvíle, kdy by byl ohrožen vývoj zápasu. V zápase sice padlo celkem pět žlutých karet, ale nemyslím, že by se hrálo přehnaně tvrdě“ odpověděl Benda.

„Všichni naši hráči podali velmi dobrý výkon a opět je na místě jim poděkovat. Také jsem velmi rád, že i přes poněkud volnější tempo utkání jsme přítomné diváky potěšili hned sedmi góly. Máme před sebou poslední zápas ročníku doma proti Pardubicím a není důvod k němu opět přistoupit jinak, než s maximálním nasazením“ uzavřel Benda.

Most tedy dále okupuje druhou příčku tabulky a až do posledních minut posledního kola může doufat v zaváhání vedoucí Prahy.

Více informací na www.fotbal-most.cz.

Autor: Aleš Janeček

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře