Křídlo Severočechů okolo Hany Jeníčkové podá trestní oznámení na úřednici. Kvůli Dernerové

Alena Dernerová. Foto: archiv Senát
Alena Dernerová. Foto: archiv Senát

MOST - Křídlo Severočechů okolo Hany Jeníčkové nesouhlasí se stanoviskem úřednice mosteckého magistrátu. Ta rozhodla, že Alena Dernerová se může zúčastnit senátních voleb.

Reklama

Křídlo soupeřící se skupinou okolo Jiřího Zelenky a Bronislava Schwarze zvažuje podat příští týden trestní oznámení na úřednici na magistrátě města Mostu. Trestní oznámení má zamířit i na samotného Zelenku.

Důvodem má být údajné maření průběhu voleb.

"Krajský soud v Ústí nad Labem zamítl žalobu Zelenkových a Schwarzových Severočechů.cz proti stažení kandidátky politického hnutí v krajských volbách. Postup krajského úřadu ve věci označil za správný a žalobu za nedůvodnou. Vzhledem k tomu, že krajský úřad a krajský soud vycházely ze stejných podkladů, které Magistrátu města Mostu předložila jediná a platná volební zmocněnkyně oficiálního politického hnutí  Severočeši.cz Hana Jeníčková ve věci stažení kandidátky Aleny Dernerové ve volbách do Senátu, se redakce měsíčníku Krušnohor veřejně ptá: Jak napraví Magistrát města Mostu svoji chybu, o které je dnes již naprosto jasné, že je porušením zákona?" rozeslal médiím dotaz Petr Prokeš spjatý s křídlem okolo Hany Jeníčkové.

SOUVISEJÍCÍ: Úřednice z mosteckého magistrátu zachránila Dernerovou. Může kandidovat do Senátu

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře