Kraj se přetahuje s Litvínovem o příměstské autobusy. Pokračuje i handrkování o ceně jízdného

Autobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz
Autobus v Litvínově. Foto: archiv MojeMostecko.cz

Litvínovsko - Ústecký kraj s městem Litvínov řeší smlouvu řešící příměstkou dopravu. Ta se týká Lomu nebo Horního Jiřetína. Pro cestující je ale podstatná informace, že jízdné se může zdražit.

Reklama

"Ústecký kraj plánuje prostřednictvím města Litvínov objednat na linkách 13, 14, 23 a 28 úseky za hranicí města. Objednatelem této dopravy by mělo být město Litvínov, přičemž Ústecký kraj bude nárůst kompenzace městu hradit. Podobné je to s městy Most a Ústí nad Labem," popsala zámer mluvčí kraje Magdalena Hnáčková.

Současný systém příměstské dopravy funguje na základě smlouvy uzavřené mezi Ústeckým krajem a Dopravním podnikem měst Mostu a Litvínova. "Smlouva byla uzavřena v roce 2006 na základě výběrového řízení na autobusového dopravce. Systém příměstské dopravy je však tak úzce svázán s MHD v Mostě a Litvínově, že jsme se rozhodli úseky za hranicemi města objednat napřímo prostřednictvím měst," upřesnila krajská mluvčí.

Jenže litvínovské zatsupitelstvo se smlouvou nesouhlasí. "Ústecký kraj nebyl nikterak oficiálně informován o tom, že Zastupitelstvo města Litvínov uzavření smlouvy neschválilo.  V Mostě i Ústí nad Labem byly smlouvy schváleny bez větších problémů," konstatovala Magdalena Hanáčková.

Podle mluvčí výše jízdného nemá na uzavření smlouvy významný vliv, neboť vykázaná kompenzace bude městu ze strany kraje dorovnána v plné výši. "Ovšem Ústecký kraj neplánuje na příměstských linkách jízdné snižovat, tudíž zde nehrozí propad tržeb ani pro kraj, ani pro město. Konečná výše jízdného ještě není stanovena."

"Případné změny v tarifu budou směřovat k přiblížení se novému Zónově-relačnímu tarifu, který bude platný po celém území Ústeckého kraje na linkách objednávaných krajem. Vzhledem k zastaralosti odbavovacího zařízení dopravce Dopravní podník měst Mostu a Litvínova a.s. se nám však bohužel nepodaří sladit tarify úplně," nastínila Magdalena Hanáčková.

"Dopravní podnik měst Mostu a Litvínona je především dopravce, který bude od 1. 1. 2015 provozovat autobusovou dopravu dle smluv uzavřených mezi krajem a městy Most a Litvínov. Také působil jako zprostředkovatel jednání mezi zástupci kraje a městy," dodala mluvčí Ústeckého kraje.

Reklama

Hodnocení

6 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře