Kontejnerové domky v Chanově se nelíbí mosteckým Zeleným a Pirátům. Vznikla i petice

Kontejnerové domy, ilustrační foto. Zdroj: Město Most
Kontejnerové domy, ilustrační foto. Zdroj: Město Most

MOST - Spor mezi mosteckou radnicí a obyvateli sídliště Chanov získává nové rozměry. Záměr postavit tzv. Čunkodomky se nezamlouvá Zeleným a Pirátům. Ti plánují nový projekt k začleňování a emancipaci Romů, na kterém se budou podílet samotní obyvatelé sídliště.

Reklama

Vedení města Mostu plánuje i přes odpor některých zastupitelů za stranu Zelených a Pirátů realizovat projekt ze Vsetína, který "proslavil" senátor a zlínský hejtman Jiří Čunek.

Na sídlišti Chanov mají vyrůst mobilní domky, do kterých by se měli nastěhovat místní Romové. Město chce zbourat vybydlený blok číslo 3 a rodiny přestěhovat.

Jenže to se nezamlouvá Romům a ani zastupitelům Zelených a Pirátů.

Ti navrhují řešení, které by spočívalo v přestavbě bloků 6 a 10. Tam by se měly rodiny z bloku 3 přestěhovat.

Podle zastupitele Adama Komendy (Piráti) by takové řešení navíc bylo výrazně levnější. Proti se postavil také předseda Pirátské strany Ivan Bartoš.

"Stavění kontejnerů na okrajích existujících ghett není řešením, ale časovanou bombou. Vyroste v nich nová generace Romů, kteří si už ani nedokážou představit, jak může vypadat bydlení ve standardních bytech. Tudy cesta k integraci skutečně nevede,“ sdělil pro Mostecké listy.

Piráti a Zelení podle názoru mosteckého primátora Jana Paparegy iniciovali petici. Uvedl to pro Seznam.cz.

"Pokud na magistrát dorazí petice, která jistě nevznikla z aktivity obyvatel Chanova, ale z aktivity PaZ, kteří se ani neobtěžovali přizvat vedení města na setkání, jež se v Chanově uskutečnilo dne 13. 6. 2019, bude s ní naloženo standardním způsobem po projednání v orgánech města. Osobně považuji tuto aktivitu za formu revolty a možnost na sebe upozornit."

SOUVISEJÍCÍ: Mostecká radnice chce sídliště Chanov transformovat na formu modulového bydlení. Co to je?

Bourat se na mosteckém sídlišti Chanov asi nebude. Budou se paneláky znovu opravovat?

Reklama

Hodnocení

1.77 hvězdiček / Hodnoceno: 13x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře