Každý triumf má něco do sebe, říká mostecká házenkářka Hana Martinková

Hana Martinková. Foto: archiv MojeMostecko.czHana Martinková. Foto: archiv MojeMostecko.cz

MOST - Házenkářka Hana Martinková patří neodmyslitelně k mosteckému sportu. Jako hráčka byla u tří ze čtyř dosavadních titulů Baníku Most v české lize, mezitím stihla i roční angažmá v německém Zwickau. „Momentálně zvažuji, jestli budu pokračovat v aktivní kariéře,“ svěřila se Martinková.

Reklama

Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

Cílem bylo, aby Baník Most udržel pozici nejlepšího českého družstva. To se podařilo. Chtěly jsme i přerušit nadvládu slovenských Michalovců v česko-slovenské interlize, což nevyšlo. V této soutěži jsme získaly bronz, ale pak jsme vyhrály play off české ligy.

Čím bylo finále s pražskou Slavií specifické?

Jelikož nám slávistky vzaly stříbro v interlize a porazily nás v základní části, toužily jsme jim to vrátit v českém finále play off. A máme zase zlato.

Před rokem jste se vrátila ze zahraničního působení. Změnilo se něco v Mostě?

Jsou tady stále vynikající fanoušci. Mostecký klub funguje pořád stejně, i když se mění hráčky nebo trenéři. Pro mě to byl návrat domů. A nejvíc si vážím posledního titulu, protože je nejčerstvější. Každý triumf má ale něco do sebe, jelikož se ve finále bojuje takříkajíc na krev.

Budete s týmem Baníku usilovat v příští sezóně o další mistrovský primát?

Jestli budu na hřišti? Uvidíme. Ještě se o tom rozhoduje. Vidím to tak padesát na padesát. Chtěla bych to vyřešit do poloviny června 2016 podle toho, jak mi bude sloužit zdraví. Na tréninku už to bolí. Čím je člověk starší, tím jde výkonnost dolů.

Co vaše reprezentační kariéra?

To je už uzavřená kapitola. Rozloučila jsem se už v roce 2015. Omluvila jsem se ze zdravotních i pracovních důvodů. Ať dostanou přednost mladší a talentovanější hráčky.  Házené jsem se věnovala odmalička, je to můj koníček. Byla jsem ráda, jak se v Mostě klub rozjel, dostal se na špičkovou úroveň a je tam, kde je.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Chaos v Teplicích. Anonym nahlásil bombu na nádraží Chaos v Teplicích. Anonym nahlásil bombu na nádraží
Na Ještědu mají problém s tvorbou umělého sněhu. V zimě pomohou nové nádrže Na Ještědu mají problém s tvorbou umělého sněhu. V zimě pomohou nové nádrže
Návštěvnost turnovského aquaparku pokazilo září Návštěvnost turnovského aquaparku pokazilo září

Lidé v Jablonci nechtějí hazard. Bude referendum Lidé v Jablonci nechtějí hazard. Bude referendum
Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Evelína Mertová Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Evelína Mertová
Politizované školství. V Litoměřicích chtějí změnit ředitele gymnázia Politizované školství. V Litoměřicích chtějí změnit ředitele gymnázia


Komentáře